Jak vyzrát na podzimní počasí? Domácím cvičením!

Jak vyzrát na podzimní počasí? Domácím cvičením

Doba, kdy člověka k aktivitě lákají sluneční paprsky a zelená tráva, jsou pomalu v nenávratnu. Pokud vás ale aktivní životní styl nadchnul a nechcete trávit podzim pouze pod dekou na gauči čekáním na Vánoce, pojďte se s námi podívat, jak můžete být aktivní v teple domova i během zimních měsíců.

Místo jízdy po lesní cestě…

Nejste tak vášniví cyklisté, abyste brázdili lesní stezky v dešti a nepohodě, přesto ale máte pocit, že vám cyklo vyjížďky budou přes zimu chybět? Udržujte si fyzičku přes zimu v pohodlí domova! Velké množství z nás má doma rotoped. Pro některé je však pouze „designovým“ věšákem na svršky. Menší procento jejich majitelů ho opravdu používá k udržování kondice a část z nás si stále myslí, že začnou „příští týden“. A přitom je rotoped ideálním pomocníkem, jak zpevnit tělo a začít rychleji spalovat. Pokud chcete být v té prostřední kategorii vlastníků a zvažujete koupi, namotivujte se ke cvičení ještě před pořízením a hned po sestavení se vrhněte alespoň do malé projížďky. Jízdu na rotoped si naplánujte vždy před posilováním, a to klidně i třicet minut. Kardio cvičení je důležité pro nastartování spalování.

Větší svaly, větší síla?

Další cvičební pomůckou, kterou můžete bez problémů a bez zbytečných nároků na prostor, jsou činky. Ty bývají nejčastěji kovové a můžete je sehnat v různých velikostech a váhách a vybrat si ty pravé pro vaše potřeby. V ideálním případě je dobré mít doma posilovací věž i s činkami tak, abyste si mohli vybrat dle daného cviku. Činky pomáhají zpevnit svalstvo, posilují ruce, záda i prsní svaly. Dbejte však na to, abyste cviky prováděli opravdu správně, abyste si nezpůsobili žádné zdravotní obtíže. Rozhodně také nepřeceňujte svoje síly. Ideální je, pokud si cviky osvojíte pod dohledem zkušeného trenéra. Jakmile máte v jejich provádění praxi, můžete je bez obav opakovat i ve své domácí posilovně.

Pro opravdové fajnšmekry

Na protažení a procvičování všech svalů na horní polovině těla pak patří hrazda a bradla. Samozřejmě můžete cvičit i na bradlech, která jsou také oblíbeným cvičebním nářadím. Obě tyto pomůcky pomáhají posílit prsní svaly, zesílit svaly na rukou a zformovat břicho. Zároveň si protáhnete a posílíte záda.

Pro všechny bez rozdílu

Pro někoho možná oblíbená hračka, pro sportovce však velmi účinná pomůcka, na kterou nedají dopustit. Švihadlo. Nebojte se skákat denně, prostor na tuto aktivitu si zvládnete najít téměř kdekoliv. Vítaným aspektem jsou nízké pořizovací nároky a minimální komplikace se „skladováním“. Skákání přes švihadlo velmi rychle zvýší vaši kondici, mrštnost, vytrvalost a zpevníte celé své tělo. Začněte pomalu u deseti, poté dvaceti skoků. Až se dopracujete k souvislému skákání minutu denně, poté zvyšte na dvě minuty a opakujte opravdu každý den.

Ať už zvolíte jakoukoliv cvičební pomůcku, hlavně cvičte s radostí, úsměvem a výsledky se brzy dostaví. Hlavně vězte, že s pravidelnou fyzickou aktivitou budete mnohem spokojenější a budete mít mnohem více energie. Jen tak lze vyzrát na nástrahy pošmourného podzimního počasí!