Sušené ovoce – je zdravé?

Sušené ovoce – je zdravé?

Sušené ovoce se ve většině domácností objevuje nejčastěji po letní sklizni ovoce, kdy máte přemíru úrody, kterou v čerstvém stavu nestihnete spotřebovat. Možná máte rádi i sušené ovoce koupené v obchodě, jelikož vám přijde tato varianta zdravější, než například čokoládová tyčinka nebo máslové sušenky. V čem sušené ovoce skvělé a na co si u něj dát pozor?

Zdravá svačina, ale…

Že je sušené ovoce bez jakýchkoliv příměsí zdravé a mnohem lepší než cukrovinky, to je určitě pravda. Při dehydrataci ovoce ale ovoce ztrácí vodu, a proto je v něm vyšší koncentrace živin a zdraví prospěšných látek, ale i vyšší procento cukru. U sušeného ovoce si dejte pozor na to, kolik ho zkonzumujete. Opravdu stačí pár kousků a zdravá a vydatná svačinka je na světě. Některé plody jako ananas, meruňky, brusinky, banány, mango nebo pomelo jsou navíc uměle doslazované, což vašemu zdraví nepřidá.

Sušené ovoce má menší velikost, proto vás možná láká ho sníst mnoho. Zamyslete se však nad tím, jak velké ovoce bylo před vysušením. Pak si určitě spočítáte, že tolik cukru by mohlo být pro vaši postavu nežádoucí. Přejete-li si zhubnout, rovnou se vyhněte sušenému banánu a hroznům a vyměňte je za jablka, jahody, borůvky, maliny, broskve, třešně nebo hrušky.

Nebezpečné plísně

Pokud si kupujete sušené ovoce v supermarketu, určitě jste si na některých druzích všimli složky: oxid siřičitý. Ten úspěšně bojuje proti zhnědnutí ovoce, co však neovlivní, je napadení ovoce plísněmi. Ty se kvůli špatnému skladování mohou vyskytnout v každém druhu sušeného ovoce stejně jako roztoči a škůdci, kteří se ovocem živí. Může tedy nastat i případ, že si domů odnesete takovýto pytlíček sušeného ovoce s nepříjemným překvapením.

Abyste se takovému případu vyhnuli, můžete si sušené ovoce vyrábět sami doma! Stačí k tomu mít kvalitní sušičku na ovoce. Jednou z nich je i sušička ovoce Orava SU-103 A, která má 5 mřížek, které lze rozšířit až na 7. Sušit v sušičce můžete nejen ovoce, ale i zeleninu, maso nebo bylinky, ve kterých se sušením uchová mnoho vitaminů a minerálních látek, a to

vše bez použití jakékoliv chemie. V pohodlí domova si tak připravíte chutné jednohubky v bio kvalitě. Sušička Orava SU-103 A má velmi jednoduché ovládání stiskem jednoho knoflíku a je nastavena na univerzální teplotu sušení 50 °C. Teplotu lze regulovat pomocí nastavitelných ventilačních otvorů. Kousky ovoce a dalších dobrot, které máte rádi, si nakrájejte na tenké plátky a vyskládejte na sušičku Orava, a pak už se jen těšte na sušené zdravé jednohubky. Sušička Orava SU-103 A má nízkou spotřebu energie, sušené dobroty vás tak vyjdou i velmi levně.

Také byste rádi vlastnili kvalitní sušičku ovoce? Na www.orava.cz si určitě vybere každý!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*