Jak správně vybrat spodní prádlo?

Blíží se Valentýn a možná i vy budete chtít překvapit svůj protějšek kouskem spodního prádla. Spodní prádlo se velmi podceňuje a většina si ho vybírá jen podle vzhledu. To je ovšem škoda. Správně padnoucí prádlo vám totiž zajistí maximální pohodlí a navíc nevhodně zvolené prádlo může zajistit nejedno faux pas.

Na co se tedy zaměřit?

Materiál

Na trhu jsou k dostání nejrůznější druhy materiálů. Mezi nejčastější patří bavlna, bambus, modal (vyráběný z buničiny dubu) a jejich kombinace s elastanem či polyesterem. Tyto přírodní materiály jsou antialergenní a můžete je nosit celodenně. Používají se při výrobě dámského i pánského spodního prádla.

Výhodou bavlny je velmi dobrá savost, je pevná, ale přitom měkká a pohodlná.

Výhodou bambusu je, že dobře nosí. Naomak připomíná hedvábí, je lesklý a absorbuje vlhkost a pot. Je také vzdušný a antibakteriální. Často se používá jako fuknční prádlo.

Výhodou modalu je pružnost a jemnost. Prádlo z něj vyrobené je lesklé a má rovnoměrný vzhled. Nesráží se a nemačká.

Správný střih

Střihů spodního prádla je široká škála a je to dobře. Umožní vám to totiž vybrat na vaši či partnerovu postavu ten správný druh, který jí bude lichotit. Ženy například správným prádlem mohou zeštíhlit svoji postavu nebo naopak zdůraznit či přiklášlit ženské tvary. Nezapomeňte také, že ke každému oblečení se hodí jiný druh kalhotek – asi by vás nepotěšilo, kdyby vykukovaly tam, kde nemají, nebo kazily výsledný efekt vašeho outfitu.

Jaké střihy tedy máme?

Klasické kalhotky jsou nejčastěji kupovaným typem kalhotek. Nabízí dostatečné zahalení a jsou komfortní. Vybírat můžete s nižším nebo vyšším pasem, který vám pomůže zakrýt větší bříško. K dostání jsou i vykrojenější typy.

Tanga jsou specifickým druhem spodního prádla, který nabízí nejmenší zahalení. Volte je v případě, že máte příliš těsné šaty či kalhoty, a nebo průsvitnější materiál.

Brazilky zakrývají jen půlku zadečku a jsou vhodné pro majitelky většího pozadí, protože krásně tvarují. Navíc jsou velmi pohodlé a jsou ideálním kompromisem mezi klasickými kalhotkami a tangy.

Dámské boxerky mají nohavičky a nabízí hlavně pohodlí a komfort. Zahalují ze všech typů nejvíce a nehodí se pod těsné oblečení.

Pánské boxerky jsou nestárnoucí klasika. Jsou vhodné pod těsné kalhoty nebo oblek, protože přiléhají k tělu a není potřeba je složitě rovnat.

Trenýrky představují nejpohodlnější typ prádla, které pánům můžete pořídit. Ovšem daň za komfort je i nevýhodou, přebývající látku totiž do úzkých nohavic nenastrkáte. Pánské trenýrky seženete v nejrůznějších barevných odstínech a variacích. Populární jsou také bavlněné pánské trenýrky s obrázky či s klasickým vzorem proužků či kostek.

Slipy zažily svůj největší boom z minulých letech, doteď však jsou součástí šatníků některých mužů, kteří na ně nedají dopustit.

Velikost a pohodlí

V žebříčku nejoblíbenějšího spodního prádla vede to, které je hlavně pohodlné, prodyšné a skvěle padnoucí. Vybrané spodní prádlo by vás nemělo nikde škrtit, táhnout ani odstávat. Pokud váš škrábou švy, investujte do bezešvého spodního prádla. Dejte si také pozor, aby prádlo nebylo příliš těsné – u žen by to mohlo způsobit záněty či infekce močových cest a u pánů potom může způsobit přehřívání či nezdravý tlak na intimní partie.