Umíte si správně vysušit vlasy? Dejte na rady kadeřnic!

Mít krásné a zdravé vlasy je mnohdy nelehký úkol. Velkou měrou ovlivňují kvalitu našich vlasů geny. Přispět jim však můžete správnou péčí, úpravou a vhodně vybranými vlasovými přípravky. Mezi jednu z nejčastějších činností, během kterých se vlasy ničí, patří vysoušení vlasů. Víte, jak si je správně vysušit, aby se nelámaly, byly krásně lesklé a zdravé? Přečtěte si praktické tipy přímo od kadeřnice!

Dobře vybraný fén

Bez fénu si mnohé z nás neumíme představit život. Je to rychlá a snadná cesta k suchým vlasů, které pomocí správných postupů mohou získat požadovaný tvar už během fénování. Vybrat ale kvalitní fén není lehké. Na trhu se nám nabízí obrovské množství. Jak na to? Pokud si vlasy fénujete často, kadeřnice radí, abyste se nebáli zainvestovat do dražších kousků. Kvalitní fén určitě musí nabízet několik úrovní rychlosti proudění vzduchu i několik nastavení teploty. Velmi výhodné je i tlačítko pro okamžitý studený vzduch. Díky němu se vám podaří zchladit vlasy a docílit tak, aby vám vyfoukané vlasy držely tvar. Mezi kvalitní fény, které tyto požadavky splňují, se řadí i fén Orava HD-421. Fén je opatřen také nástavcem pro koncentraci vzduchu a má praktické očko na komfortní zavěšení fénu v koupelně. Stejné vlastnosti vám zaručí i fén se sklopnou rukojetí Orava HD-418. Ten vám navíc nabídne velmi stylový design i sklopnou rukojeť, díky které můžete fén lépe skladovat nebo si jej s sebou vzít i na cesty. Hledáte-li přímo cestovní fén s danými kvalitami, určitě zvolte fén Orava HD-402, který je kromě sklopné rukojeti opatřen i přídavným difuzérem.

Jak používat fén

Pokud si vlasy fénujete často, je nutné znát dobrou techniku. Dle odbornic je ten nejlepší způsob foukat vlasy pomalu a postupně od těch nejspodnějších po ty nejvíce nahoře. Mokré vlasy si můžete vždy upevnit skřipcem a rozčesat a foukat pouze určitou část. Jedině tak budete mít vlasy rovnoměrně vysušené a budou držet hezký tvar.

 Péče před fénováním

Aby se vlasy neničily, je podle kadeřnice nutné je chránit před teplem. Na trhu existuje mnoho sprejů či balzámů, které obsahují složky, ochraňující vaše vlasy před fénováním. Tyto přípravky by neměly vlasy zatěžovat, volte proto raději kvalitní a značkové produkty.