Malý mrazák – noční můra velkých rodin

Mrazák je jedním z největších pomocníků v domácnosti. Umožňuje vám skladovat potraviny, které se jinak rychle kazí a mít je tak vždy po ruce. Většina kombinovaných chladniček obsahuje i malý mrazák, ale velkým rodinám to málokdy dostačuje. Pokud i vám praská mrazák ve švech a to byste do něj ještě zoufale potřebovali pár věcí uložit, je na čase tuto situaci řešit.

Větší lednice?

Pokud jste usoudili, že potřebujete na mražené věci více místa, nabízí se dvě možnosti. Jedním z nich je americká lednice. Jedná se o dvoudveřovou chladničku, která má na jedné straně prostor na chlazení a na druhé mrazák. Druhou variantou je pořízení přídavné mrazničky. V obou případech vezměte v potaz vaše prostorové možnosti, protože jak lednice, tak mraznička budou potřebovat hodně místa. Dalším faktorem jsou finanční možnosti, protože u americké chladničky se pod dvacet tisíc nedostanete, zatímco mrazák vás vyjde více než o polovinu levněji.

Jak vybrat mrazák

Pokud jste se rozhodli pro mrazničku, je dobré se zamyslet nad velikostí. Průměrně se počítá s 50 litry objemu na osobu, ale záleží, jak velkou máte rodinu a kolik jídla chcete v mraženém stavu uchovávat. Pokud však máte v rodině rybáře, myslivce nebo máte zahrádku, která hojně rodí, a vy chcete ovoce skladovat po celý rok, sáhněte po nějaké s větším objemem.

Vybírat můžete potom ze dvou typů – šuplíkového a pultového. Šuplíkový mrazák je orientovaný na výšku a vypadá jako menší lednice. Pultový je klasický mrazák, jaký známe z obchodů. Opět záleží na vás, kolik potravin v něm chcete skladovat a kolik místa mu můžete obětovat.

Při výběru koukejte i na parametry jako je energetická úspora, hlučnost a mrazící výkon.

To pravé pro vaši rodinu

Pokud je pro vás prioritou poměr dobré ceny a výkonu, určitě nepřehlédněte mrazničku Orava FRO-240 AW. Tento volně stojící přídavný mrazák spadá do kategorie A+ a je vybaven 6 průhlednými šuplíky pro dobrou orientaci, co je v nich uložené. Jsou plně vyjímatelné, takže je údržba snadná. Čistý objem je 182 l, což je pro průměrnou čtyřčlennou rodinu naprosto dostačující. Teplotu si můžete nastavit sami pomocí mechanického ovladače. Velkou výhodou je, že je tichý, takže vás nebude obtěžovat hlasité hučení, které některé mrazáky vydávají. Příjemným bonusem je, že si můžete nastavit směr otvírání dveří tak, aby dokonale zapadl do vaší kuchyně.

 

Pokud vás mrazák Orava FRO-240 AW zaujal, již brzy ho budete moci zakoupit na www.orava.cz .

 

 

 

 

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.