Vyražte na golf!

Golf je volnočasová aktivita, která se v posledních době těší velké oblibě. A potvrzuje to nejen zvyšující se zájem hráčů, ale také rostoucí počet golfových hřišť.

Golf jako sport pro všechny

 Pokud si myslíte, že se jedná o hru určenou pouze pro vyšší vrstvy, pak je načase opustit tuto zažitou představu a rozhlédnout se po golfových hřištích. Golf už totiž dávno není záležitostí elity a užívat si ho může opravdu každý, bez ohledu na finančních možnostech, věk či fyzickou zdatnost. Co tomuto sportu však zůstalo, a pravděpodobně i zůstane nadále, je přísné dodržování pravidel. A to nejen při hře samotné, ale i v oblasti oblékání.

Správné oblečení je důležité

 Ne náhodou bývá označován jako sport gentlemanů, oblečení na golf je totiž neoddiskutovatelnou součástí golfové etikety, jejíž porušení vám může kazit radost ze hry.  Nevhodně zvoleným oděvem můžete také klesnout v očích ostatních golfistů. Ačkoli se módní trendy v oblékání během doby razantně měnily, v případě golfového oděvu se žádné velké změny neudály. Při hře se potřebujete cítit pohodlně, a to vám džíny umožní jen stěží. Nehledě na to, že právě džíny patří na hřišti k zakázanému oblečení, což by si měl každý nováček zapamatovat.

Pro pány je ideální volba dlouhé plátěné kalhoty, při teplejším počasí šortky, košile či golfová trička s límečkem nebo se stojáčkem. Dámské golfové oblečení má mnohem více variant, rozhodnout se mohou pro golfové sukně, šortky či dlouhé kalhoty nebo trička s límečkem.

Myslete na počasí

Nezapomeňte, že golf je venkovní aktivita a počasí může být někdy hodně nevyzpytatelné. Rozhodně by vám tedy v golfové výbavě nemělo chybět teplé, nepromokavé oblečení, které vás ochrání před nepřízněmi počasí. Přibalit byste si měli golfové svetry či vesty a do obzvlášť nepříznivého počasí přiberte i sportovní bundy. Velikou službu vám prokáže také termoprádlo, díky němuž nebude mít zima a nachlazení žádnou šanci.

Myslete také na pokrývku hlavy, i ta ke golfu neodmyslitelně patří. Mezi golfisty je nejoblíbenější kšiltovka, která vám poslouží jak za slunných dní, tak i v  podzimních dnech, kdy vás ochrání před chladem či lehkým deštíkem.

Důležitá je v neposlední řadě také vhodně zvolená golfová obuv, která bude nejen estetická a reprezentativní, ale především kvalitní a praktická. Vybírejte takovou, která vám zajistí správný postoj a dostatečnou oporu i pohodlí, ať budete hrát v jakémkoli terénu a jakkoliv dlouho.