4 věci, kterými se vybavit na chalupářskou sezónu

4 věci, kterými se vybavit na chalupářskou sezónu

Trávíte léto na chalupě? Dny strávené na čerstvém vzduchu péčí o zahradu nebo čtením ve stínu jabloně vám určitě zpříjemní těchto pár vychytávek. Možná, že některé z nich už v arzenálu máte, ale o některých jste nejspíš ani neslyšeli. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled.

# 1 Kvalitní nářadí

Nářadí patří k základní výbavě každého chalupáře. Ale jako každá věc jednou doslouží. Což znamená v lepším případě nepohodlnou práci, v horším vyšší riziko pracovního úrazu. To platí především u vrtaček. Proto si pořiďte kvalitní výbavu, jako je akumulátorová vrtačka/šroubovák PLCD-102 od firmy Orava. U ní lze nastavit rychlost až na 550 otáček za minutu a na jedno nabití vydrží pracovat až půl hodiny.

#2 Likvidátory hmyzu

Společnost Orava je stálicí na českém i slovenském trhu, a proto dobře chápe potřeby svých zákazníků. K těm bezpochyby patří snaha vypořádat se s otravným hmyzem. Proto uvedla na trh likvidátor hmyzu MK-2, který neprodukuje žádné toxické látky. Přístroj jednoduše zapojíte do zásuvky a necháte jej pracovat. Je ekologicky šetrný, neprodukuje zápach a vy díky němu budete moci v klidu spát, aniž by vás rušily vosy, mouchy nebo komáři.

# 3 Meteorologické stanice

Štěstí přeje připraveným. A to platí i při péči o zahradu u vaší chalupy. S přenosnou meteorologickou stanicí s bezdrátovým senzorem MC-102 budete mít vždy přehled o přicházejících nešvarech počasí, přesné teplotě i vlhkosti vzduchu. To se hodí při plánování prací na zahradě nebo výletů do okolí. Ovládání je intuitivní a snadno si s ním poradí i vaše děti či vnoučata.

# 4 Přímotop

I v letních měsících vás může zastihnout studené počasí. Není potřeba začít v létě vytápět celou chalupu. Stačí použít šikovný skladný horkovzdušný ventilátor s oscilací VL-201 A. S tímto přímotopem budete mít vždy nohy v suchu a teple.