5 tipů pro krásnější zuby

Tipy pro krásné zuby

Hezký úsměv je ta nejkrásnější vizitka, kterou můžeme mít. Aby však náš úsměv stál za to, měli bychom se pravidelně o zuby starat. Pomineme-li pravidelnou návštěvu dentisty, přinášíme vám dnes 5 tipů na to, jak mít krásnější úsměv!

  1. Jezte tmavě zelenou a listovou zeleninu. Ta totiž na vašich zubech vytváří film, který chrání vaše zuby proti skvrnám. Ideální je špenát, brokolice nebo kapusta.
  1. Kokosový olej má mnohé využití. Věděli jste, že vám dokáže pomoci i při bělení zubů? Zkuste oil-pulling! 5-20 minut „kloktejte“ v puse lžíci kokosového oleje. Pravidelné používání tlumí záněty zubů a dásní, má desinfekční účinky a dokáže i bělit zuby.
  1. Jedlou sodu máte doma běžně ve spíži. Zkuste ji příště smíchat s pastou na zuby, kterou běžné používáte. Už po týdnu si můžete všimnout, že máte zuby o odstín bělejší.
  1. Pokud vás trápí skvrny na zubech, může je vyřešit i jablečný ocet. Čištění zubů jablečným octem je pro viditelné výsledky nutné provádět až měsíc. Stejně jako každá kyselina, i jablečný ocet vám může narušit povrch zubů. Vždy si proto dobře vypláchněte ústa po čištění zubů jablečným octem.
  1. Pravidelně si měňte kartáček na zuby. Každé 3 měsíce byste měli mít nový kartáček. Velmi rády se v něm totiž množí bakterie, které si poté čištěním přenášíte na vaše zuby. Časté čistění zubů také zapříčiňuje, že se vám na zubech nebudou tvořit skvrny od kávy, červeného vína nebo barevných potravin, které v sobě navíc obsahují kyseliny. Při příštím výběru kartáčku na zuby zkuste například elektrický zubní kartáček Orava ZK-200, který má rotační hlavu, se kterou se dostanete na ta nejméně dostupná místa. Čištění zubů s kartáčkem Orava je velmi snadné, pořídit ho tak můžete sobě, ale i svým dětem! Kartáček je velmi praktický na cestování a je voděodolný. Zubní kartáček Orava zajišťuje o 30 % silnější motor, zuby čistí velmi precizně bez poškrábání. Díky pravidelnému čištění zubů s kartáčkem Orava předejdete žloutnutí a oslabení zubů.

Líbí se vám cestovní elektrický kartáček Orava? Může být váš na www.orava.cz.