Až budu velká, chci být nevěstou

Taky jste si v dětství hrály s kamarádkami na nevěsty, možná na princezny? A snad si některá z vás představovala, jaké to bude, až se bude doopravdy vdávat a oblékat si širokou sukni nebo závoj. A možná, že jste někdy nějaké šaty objevily ve skříni u maminky či babičky a rázem bylo o show postaráno. Ať to bylo jakkoliv, dnes jsme si povídali s Markétou Fryčovou ze svatebního salónu Wedding Design o trendech v módě svatební.

Šaty, to je to oč tu běží. Nablýskané mašle a volánky – těm už dávno odzvonilo. Dnes podle Markéty kvalita předchází kvantitě nejen u materiálu, ale směřuje také ke kvalitnímu střihu. Šaty prostě musí sedět, a jak dodává majitelka salónu, lichotit postavě. Návrat však zažívá krajka, použitá na korzetech a sukních, nebo jako materiál pro šaty jako takové. Ale pozor, je potřeba zvolit správný střih: „Krajkové přiléhavé šaty se totiž musí ušít přímo na postavu z kvalitní krajky. Jinak bude nevěsta vypadat jako zabalená do záclony.“ Šaty si můžete koupit nebo nechat ušít, náklady na ně však budou vyšší.

                      MAGGIE SOTTERO DESIGNS www.maggiesottero.com          MAGGIE SOTTERO DESIGNS www.maggiesottero.com

Svatební šaty však nejsou to jediné, oč zde běží. Patří k nim neodmyslitelně také účes, líčení a šperky. Jak uvedla Markéta: „Nevěsta má dnes většinou např. vlasy vyčesány do hladkého drdolu nebo má rybí cop na jedné straně. Rozhodně nemá drdol z ruliček a další dvě ruličky spuštěné okolo obličeje. Vlasy lze také přikrášlit tiárami nebo nejrůznějšími hřebeny. Líčení by mělo být odpovídající nejen významnosti dané chvíle, ale i tomu, že celý den budou na nevěstu namířeny fotoaparáty a kamery.“ Pokud tedy chcete vypadat skvěle, svěřte se do rukou opravdových profesionálů, kteří vám nejlépe poradí. Každou nevěstu dále samozřejmě rozzáří také šperky. Ve Wedding Design naleznete pouze světově proslulé české výrobky z Jablonce nad Nisou, které se pro český trh dodávají jen velice zřídka. Kromě vybroušených kamenů okolo krku zdobí nevěsty také jak výrazné, tak dlouhé náušnice.

                                                                MAGGIE SOTTERO DESIGNS www.maggiesottero.com

A jakou barvu dnes vlastně svatební šaty mají? Bílou? Ale jako bílou? „Zářivě bílou, diamantově bílou, slonovou kost, šampaň zlatá nebo perlová, a to v různých kombinacích; s vyšitím do barvy stříbrné nebo zlaté, což má za výsledek ještě studenější nebo mírně teplejší odstín a podobně. Objevuje se i barva ústřičná. Zní to komplikovaně, ale ve své podstatě je volba jednoduchá – prostě musí slušet. Většina nevěst chce být „bílých“, ale to neznamená, že každé sluší. Proto jsou důležité právě různé odstíny. Venku, mimo salon, kde je nevěsta jediná, si každý řekne, že má bílé šaty. Ale v salónu vynikne, jak rozdílně v různých odstínech vypadá. Je velmi důležité, aby profesionál, který šaty pomáhá vybrat, dokázal odhadnout, který odstín je pro nevěstu ten pravý, a nabídl jí co nejlepší řešení. Nevěsta musí zářit a nic, ani šaty, ani šperky, ani květina, ji nikdy nesmí zastínit či přebít. Ona je to nejdůležitější, vše ostatní musí její kráse sloužit,“ uzavírá Markéta náš rozhovor.