Bojujte se zimou – vitaminy!

Letošní zima se pořád nechce vzdát své vlády, ale nám už energie pomalu dochází. Cítíme se unavení, pokouší se o nás nejrůznější nemoci a náš metabolismus jakoby se zastavil. Naštěstí existuje pár jednoduchých tipů, díky kterým dostanete vaše tělo zpátky do formy.

 

Základem všeho je dostatek vitamínů. Spoustu výživných látek obsahuje poctivá domácí polévka. Nejlepší volbou jsou především zeleninové, které dodají spoustu výživných látek, zasytí a prohřejí náš organismus zevnitř. Dobrou službu prokážou také ovocné a zeleninové šťávy. Potřebujete-li ráno nakopnout energií, pak si místo kávy připravte lahodné smoothie. Díky němu si pročistíte vaše tělo, posílíte imunitu a ještě shodíte nějaký ten nadbytečný kilogram, který se usídlil na vaší postavě. Navíc tento mixovaný nápoj funguje jako zabiják bacilů. K dostání je běžně v každém větším supermarketu, od jeho konzumace vás ale spolehlivě odradí nejen cena, ale také obsah konzervantů a dalších aditiv. Nejlépe uděláte a nejlepší chuti dosáhnete, připravíte-li si ho pěkně doma. Potřebovat budete jen ovoce nebo zeleninu, přidat ale můžete klidně i bílý jogurt nebo mléko a zvýšit tak příjem potřebných bílkovin. Fantazii se meze nekladou, záleží jen na vašem mlsném jazýčku.

 

Pak už jen stačí mít po ruce šikovného pomocníka, s kterým bude příprava rychlá a jednoduchá. Dobrým tipem je vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-2000 od společnosti Orava. Ten zvládne na jedničku i ty nejtěžší úkoly z mixování na jedničku. Vysoce výkonný motor s příkonem 2000 W roztočí počet otáček až na 32 000 za minutu a nerezový 6ti čepelový nůž bez obav rozmixuje i tvrdé potraviny, jako je obilí, poradí si i s kostkami ledu. Jeho 2 litrová nádoba vás potěší praktickou odměrkou, radost budete mít i ze snadného ovládání přístroje pomocí tří knoflíků. Zdržovat vás nebude ani úklid a čištění, všechny díly jsou totiž demontovatelné a lze je umývat v myčce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*