Bydlení současnosti

Přírodní a přitom techniky dokonalé, luxusní a zábavné. Tak se nejlépe dá popsat směřování trendů v bydlení v tomto roce. A předpovědi hlásí, že jsme na technologickém vrcholu co se týče fantastických inovací, které se samozřejmě budou vyvíjet dál a budou dál růst a ovlivňovat tak další trendy. Kam tedy kráčí nejmodernější bydlení?

Domy se zmenšují. Pryč je doba nadměrných, nepřiměřených a opulentních obydlí. Dnes se staví domy menší. Novější domy jsou spolu s designem aerodynamičtější a efektivnější. Dokonce i výrobny nábytku produkují jednodušší, spíše technologicky zaměřené modely. Gigantické pohovky nahrazují modely minimalistické jak ve stylu, tak v objemu. Výsledek menších staveb je pak efektivnější využití prostoru jako takového. Nejen, že se domy zmenšují, jsou ale také chytřejší. Technologie jsou totiž stále více dostupné a běžné, například dotykové ovládání čehokoliv (co jste měli doma dřív, dotykový telefon, nebo dotykovou varnou desku?).

Přírodní materiály nejsou tak úplně trendem, jako spíše hlavním proudem. Zvyšují se totiž požadavky na ekologicky nezávadné nátěry a pojiva. Touto cestou se vydává i nábytek a různé doplňky.

Luxus se stává součástí obydlí poměrně často. Sauny zažívají renesanci. Bývají instalovány do větších koupelen či u bazénů. Podle obchodníků s nemovitostmi si dokonce lidé více zařizují pokoje určené čistě jen k televizní či hudební zábavě. A aby toho nebylo málo, kdo si chce dopřát luxus, šetří své nohy a pořídí si domů výtah. Samozřejmě pro ušetření nohou nejstarších členů rodiny ve více generačních domech.

Stěhujeme se ven? Tento trend hlavně uvidíte u lidí, kteří tráví hodně času doma. Verandy, terasy a dvorky už nejsou pouze venkovním prostorem, ale staly se obytnou částí domu sloužící k relaxaci, k trávení času s rodinou a přáteli či jako jídelna. S vařením a jídlem také souvisí čím dál tím častější výstavba kuchyní přímo venku. Kuchyně jsou vybaveny vestavěnými grily, nechybí zde dřez a pracovní deska, skladovací prostor či chladící zařízení. Navíc, venkovní kuchyně se ve většině případů hodně podobají těm, které jsou uvnitř. Další novinkou jsou také venkovní koupelny. Stačí jen kreativně vymyslet jejich okolí.

realdmz

Ale teď zapomeňte na velikosti a technologie. Která místnost nebo které místnosti jsou pro vás ve vašem bydlení opravdu důležité a proto je chcete mít také velice stylové? Kuchyň, koupelna, ložnice? Ale v jakém pořadí? Každopádně kuchyně jsou místem, kde člověk tráví poměrně hodně času. Z kuchyní se postupně stává místo, kde se nejenom jí, ale také se zde dá posedět s blízkými nebo dělat domácí úkoly. Návrhy dnešních kuchyní se dělají pro větší počet lidí, dokonce místo, kde se vaří, se stává terčem místnosti s několika sedadly pro diváky. Domácímu vaření totiž neodzvonilo, ba naopak.

Adobe Photoshop PDF