Chytrá váha pohlídá vás pohlídá i o Vánocích

Každý rok se těšíme na Vánoce, na řízky a smaženého kapra a cukroví a bramborový salát, po kterých následuje Silvestr a další kalorické bomby. A každý rok si slibujeme, že v lednu se pustíme do hubnutí a tentokrát že už to myslíme opravdu vážně. Chytrý pomocník pomůže mít skvělý přehled, jak jsme na tom.

Jak se vrátit do formy

Váha sama o sobě je celkem nevypovídající údaj. Svaly jsou těžší než tuk a tak může mít aktivní sportovec vyšší váhu, než člověk sedící celé dny u počítače, jejich postava bude ale velmi rozdílná. Zvláště ženy pak řeší diety a cvičení a přípravu na plavkovou sezónu, chytrá Orava digitální osobní váha s Bluetooth tak může pomoci ušetřit čas s přípravou vhodného a kaloricky vyváženého jídla. Kromě tělesné váhy ukáže i podíl tuků a svalů, spočítá BMI a ukáže také podíl vody v těle. Navíc zobrazí hodnotu vašeho bazálního metabolického výdeje, tedy to, kolik energie potřebuje vaše tělo jen na svůj základní provoz. To vše jsou mnohem více vypovídající informace než samotná váha a vy si tak můžete lépe nastavit cíle a upravit jídelníček.

Pravidelnost je důležitá

Drastické diety vám pomohou možná na chvíli rychle shodit pár kilo, ale brzy se dostaví jojo efekt a vy naberete ještě pár kilo nad původní váhu. Základem je pravidelná vyvážená strava, dostatek zeleniny, dodržování pitného režimu a vyplatí se přidat pohyb. To s sebou nese výsledky, které byste na běžné váze nemuseli zaznamenat jako jsou rozdíly mezi podílem tuků a svalů a to i přesto, že běžná váha je stejná, jako před měsícem. Více než samotná váha je pro porovnání výsledků důležité rozložení podílu kostí a svalů a vody a tuků v těle. Všechny naměřené výsledky si navíc můžete nechat poslat do svého mobilního telefonu díky technologii Bluetooth, chytrá váha je kompatibilní s operačním systémem Android i iOS a přenos dat je tak snadný a velmi rychlý.