Hudba – nejlepší motivace

Potřebujete-li shodit nějaké to nadbytečné kilo, pak je právě teď ideální čas. Pokud se totiž do toho pustíte hned, můžete se už v létě v plavkách pyšnit novou postavou. Vyžaduje to však pevnou vůli, trpělivost a především vytrvalost. Ne vždy jsou ale tyto tři pilíře dostatečně pevné, a tak občas musíme bojovat se svou leností a touhou to vzdát. Ruku na srdce, kdo z nás někdy nehledal argumenty, kterými by si obhájil, proč zrovna dnes není ten vhodný čas na pohybovou aktivitu? Venku je moc zima, bolí nás hlava, cítíme se unavení, máme málo času, nebo rezignovaně prohlásíme, že je to stejně zbytečné.

S takovým přístupem to však moc daleko nedotáhneme a kýžených výsledků nedosáhneme. Možná si všechny důvody vymýšlíme jenom proto, že nám chybí ta správná motivace, něco, co by nás tzv. nakoplo. Obzvlášť to platí v případě, že jsme se do cvičení pustili sami a nemáme žádného společníka, který by nás postrkoval dopředu. Dobrým parťákem ale může být i hudba. Oblíbená dynamická písnička nás správně nabudí a nám se bude běhat či šlapat do pedálů s mnohem větší vervou a radostí. Většina z nás si život bez hudby ani nedokáže představit, tak proč si z ní nevytvořit takový povolený doping? Je dokonce vědecky prokázáno, že zlepšuje náš výkon, stimuluje naši psychiku, pomáhá nám se na sportovní aktivitu lépe soustředit a má znatelný efekt na sílu a výdrž.

Předtím, než začnete vybírat, které písničky si do uší pustit, potřebujete správný hudební přehrávač. Takový, který vám při tréninku zajistí maximální komfort. Dobrou volbou je MP3/MP4 přehrávač s barevným displejem M-8G od společnosti Orava. Do něj si můžete nahrát dostatek oblíbených songů. 8GB flash paměť a slot na mikro SD kartu do 32 GB vám to bez problémů umožní. Navíc nemusíte zůstat jen u písniček, vejdou se sem i fotky, videa nebo klidně celé hitparády. Zabudované má také FM radio, inteligentní ekvalizér a nechybí ani hry pro dlouhé chvíle. Designový kousek se pohodlně vejde do kapsy kalhot, do tašky či batohu, využijete ho tak nejen při sportovní aktivitě, ale třeba i po cestě do práce, do školy nebo na procházce městem. K dostání je v černé, modré či zelené variantě, takže ho můžete sladit třeba s vaším sportovním outfitem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*