Jak efektivně vysávat?

Jak efektivně vysávat?

Vysávání patří mezi ty méně oblíbené domácí práce. Pokud ale chcete žít ve zdravé a čisté domácnosti, nevyhnete se mu. To platí obzvlášť v případě, že máte doma alergiky. Naštěstí existuje způsob, jak si tuto povinnost ulehčit.

Vše začíná výběrem správného přístroje. Na trhu je k mání nepřeberné množství vysavačů. Mezi dlouhodobě ověřené výrobce pak patří i slovenská značka Orava, která má i vlastní e-shop. Při výběru každého zařízení jde především o kompromis mezi výkonem, skladností a pohodlným užíváním. Záleží na tom, co je konkrétně pro vás prioritou.

Pokud máte menší domácnost, je zbytečné pořizovat obří vysavač, který by vám jen zavazel v koutě nebo ve skříni. Bohatě vám postačí ruční bezsáčkový cyklónový vysavač VY-222. Snadnou manipulaci umožňuje jeho nízká hmotnost, a především ergonomická rukojeť. Vaši peněženku zase potěší nízká spotřeba energie.

V případě, že potřebujete ještě menšího pomocníka při úklidu, pořiďte si ruční vysavač se zabudovaným akumulátorem VY-110, se kterým se dostanete i na ta nejnepřístupnější místa ve vašem obýváku, předsíni i ložnici. Díky akumulátoru navíc nebudete závislí na žádných kabelech a zásuvkách a vysávání tak bude o poznání snazší a pohodlnější.

Na větší plochy a objem nečistot ale drobné ruční vysavače nestačí. Je potřeba sáhnout po silnějším kalibru. Tím je bezsáčkový vysavač s cyklónem třetí generace s vysokým sacím výkonem VY-207 G. Ten disponuje speciálním HEPA filtrem, který je schopen s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů. Samonavíjecí přívodný kabel je dlouhý 7,2 metru, takže vám umožní vysávat značný prostor, aniž byste museli přepojovat do jiné zásuvky.

Při výběru vysavače tedy vždy vybírejte podle svých momentálních potřeb. Pokud máte dostatek místa na skladování, určitě popřemýšlejte o pořízení ručního vysavače pro prach na poličkách a většího stroje pro intenzivní vysávání koberců a podlah.