Jak mít dokonalý obyvák

Jak mit dokonaly obyvak

24Vybavujete si obývák a říkáte si, co by vám tam nemělo chybět? Určitě je to těžké. V obýváku tráví nejvíce času většinou celá rodina. A návštěvě se také představuje především obyvák. Tak jak by měl obývací pokoj vypadat, aby splnil vaše očekávání a při tom působil perfektním dojmem? Můžete se inspirovat.

1. Vaše osobnost

Šaty dělají člověka a samozřejmě částečně poukazují na váš vkus. To samé platí i u toho, jakým stylem si vybavíte váš byt. Pokud má být váš obyvák přinejmenším precizní, tak z něj musí dýchat vaše osobnost, to dodá vašemu bytu to pravé kouzlo. Každý návštěvník, ale především pak vy sami, se v něm bude cítit velmi příjemně.

2. Pohodlí a relax

Co v obýváku nesmí chybět, je pohodlné sezení. Velikost a tvar vybírejte podle počtu lidí v domácnosti a podle toho, dává-li rodina přednost sledování domácího kina nebo setkávání s přáteli. Pro větší místnosti jsou vhodné dvě dvousedačky naproti sobě, nebo velká sedačka ve tvaru L. Moderní jsou variabilní sedací soupravy, které je možné jednoduše přeskládat podle potřeby. Není-li v domě pokoj pro hosty, je vhodná sedačka rozkládací pro příležitostné spaní. Oblíbeným sedacím nábytkem je také křeslo, ať již pro čtení nebo s podnožkou k pohodlnému sledování televize.

3. Domácí kino

Už to není, co to bývalo — mohutné nábytkové stěny přes celou zeď nahradily závěsné otevřené police a subtilní skříňky, nízké a podlouhlé s malou hloubkou, které hostí televizi, DVD přehrávač či audio přístroje. Oblíbeným materiálem současnosti je lakovaná MDF deska, bílá nebo kombinace bílé barvy a tmavšího dřeva je hitem již několik let. Dražší bývá nábytek z dřevěné dýhy nebo masivního dřeva. Trendem je minimalizace televizního nábytku, protože v mnoha domácnostech byla televize nahrazena počítačem nebo promítačkou a plátnem či nejlépe domácím kinem. Podle průzkumů sledovanost populárního média mladou generací rychle klesá. V některých domácnostech zůstává dominantním prvkem obýváku knihovna.

A co potřebujete pro pohodu více? A co pro domácí kino? Tak například Stereo domácí kino s Bluetooth OravaNa domácím kině DAV-30 si budete moci pustit svůj oblíbený film či hudbu z CD/DVD nosiče, naladit si rádiovou stanici nebo streamovat hudbu z mobilu přes Bluetooth rozhraní.

O dynamický stereo zvuk se starají dva reproduktory s výkonem 2x 12 W.

Přístroj podporuje 8 až 32 jazykových titulků a různé úhly pohledu kamery. S pomocí obrazovkového menu lze všechna nastavení jednoduše měnit.

Na digitálním FM rádiu si můžete uložit do paměti až 30 stanic. Přehled o aktuálním stavu přehrávače zajistí velký LCD displej. Hudbu si můžete nastavit pomocí 7 přednastavených režimů ekvalizéru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*