Jak na kvalitní spánek?

 Zajímáte se o zdravý životní styl, pečujete o své zdraví, pestře se stravujete, potřebné látky dodáváte do těla také přírodními doplňky stravy, ale přesto to není ono? Pak možná zapomínáte na to hlavní – spánek. Důkladný noční odpočinek je totiž velice důležitý. Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví a dodavatelem životní energie.

 Každodenní stres a neustále přibývající povinnosti a starosti nám mohou působit nemalé problémy s usínáním a poklidným průběhem spánku. Starosti sice odstranit ze svého života nemůžete, ale usínání a kvalitu spánku lze ovlivnit správným vybavením.

 Nejdůležitější je pochopitelně kvalitní matrace, která nám uleví od bolesti zad, kloubů, napomáhá předcházet neklidnému spaní, nadměrnému pocení i oběhovým problémům. Z široké nabídky si vybere každý, ať už jsou jeho požadavky jakékoli. Matrace se liší nejen materiálem, ale i stupněm tvrdosti, od extrémně měkkých až po ty nejtvrdší, které upřednostňují především muži vyšší váhové kategorie. Pořídit si můžete například pružinové matrace, matrace z paměťové pěny, matrace ze studené pěny či taštičkové matrace.

 Avšak ani ta nejlepší matrace neposkytne dokonalý komfort, pokud ji nepodložíme kvalitním postelovým roštem. Nejvhodnější jsou lamelové a segmentové rošty, které zvládnou ideálně rozložit hmotnost těla. Dostupné jsou v nepolohovatelné nebo polohovatelné variantě, ovládat se dají ručně nebo motorem. Opravdu luxusní komfort poskytnou dřevěné postele z masivu, které jsou vyrobené z tvrdého bukového či měkčího smrkového dřeva. Snadno se sestavují a vynikají řemeslným zpracováním a elegantním designem. Doplnit je můžete o úložné prostory, komody a noční stolky ve stejném designu. Škála barev je široká.

 Stálicí na trhu jsou oblíbené čalouněné postele, v nichž se snoubí kvalita, design, pohodlí a cenová dostupnost. Praktická vlastnost, pro kterou jsou tak oblíbené, je možnost úložného prostoru.

 Pro kvalitní a zdravý spánek také nesmíte podcenit polštář, který by měl vaši páteř podpírat v přirozené poloze a měl by být pohodlný a flexibilní. Při výběru je vhodné zvážit, v jaké pozici nejraději spíte. Vyšší a pevnější polštář volte, pokud oblíbenou pozicí je spánek na boku. Vyšší a středně měkký by měli volit spáči na zádech a spáči na břichu nejvíce ocení polštář měkký a nízký. Jestli se často převalujete, pak bude ideální středně měkký a středně vysoký polštář.

 Pokud budete mít na paměti všechny faktory, které kvalitu spánku ovlivňují a vybavení pořídíte s pomocí profesionálů, ranní vstávání budete zvládat hravě a plni energie.

Tématu Jarní únava jsme se věnovali i v jednom z předchozích článků.

1 Comment

  1. Tak já s přítelem řeším momentálně kvalitní spánek pořád! Celé noci mi chrněl do ucha.. a to máme super madraci, polštáře a kdoví co všechno.. ale můj spánek byl na nule 😀 .. nakonec jsem mu koupila v lékárně Pssst, který si stříkal každý večer před spaním a chrapot se zmírňuje..takže už snad budu mít kvalitní spánek!

Komentáře nejsou povoleny.