Jak na společnou péči o vztah

V předchozím článku jsme se věnovali upevňování vztahů pouze z pozice jednoho člověka.

Podívejte se ale na to, co pro vztah můžete se svým partnerem udělat společně.

Dejte si spolu zase rande, a vůbec nevadí, kdy bylo vaše poslední. Opakujte je klidně jednou měsíčně, nebo jednou týdně. Bude vás to bavit, možná právě proto, že už jste se jednou ulovili. A pokud nevíte, jak schůzku naplánovat, vzpomeňte si na nějakou předchozí, ze začátků vašeho seznamování. Jestli vám paměť slouží výborně, zkuste si schůzku zopakovat krok po kroku. Nebo naopak učiňte něco nového a vzrušujícího, až se vám rozbuší srdce a krev vámi bude proudit. Klidnější povahy mohou vyzkoušet třeba kurz vaření, jiní si mohou vyzkoušet  test správného řízení. Možností je víc než mnoho.

Věnujte se jeden druhému: pro růst vztahu jsou důležité společné zkušenosti a zážitky. Najděte si společné hobby například, naučte se spolu něco nového, sblížíte se tak tak a objevíte své nové možnosti. Nebo si zahrajte tennis, badminton, naučte se španělsky, je to na vás.

Trénujte odpouštění: jde přeci o rozhodnutí, kdy necháte minulost minulostí a začnete se koncentrovat na přítomnost. Je to kontrola nad současnou situací, kterou nabídnete partnerovi stejně, jako ji budete chtít od něj. Určitě tím hodně získáte a váš hněv a rozhořčení odezní. Nevnímejte tento akt čistě jako altruistický, ale spíše jako něco, co děláte pro vás oba.

Smích, smích je velkou ceninou lásky. Vše jde pak líp. Smíchem dokonce spalujete kalorie a podporujete krevní oběh. Posílí vám také imunitní systém a sníží hladinu cukru v krvi. Smích je uklidňující, nakažlivý i afrodiziakální, a nebo něco mezi tím, tak na něj nezapomínejte.

Pracujte oba na lepší komunikaci: komunikovat se učíme celý život. Snažte se vyhýbat direktivním způsobům, nikdo ve vašem vztahu přeci není nadřazen tomu druhému. A když něco od partnera očekáváte, řekněte mu to, on vám do hlavy nevidí a někdy nemusí ani číst mezi řádky. Slova jako děkuji nebo prosím nereprezentují jen dobré vychování, ale také úctu a vděčnost. Doufáme, že komunikační schopnosti při vaší další rozepři nevyletí oknem. Své myšlenky a pocity se snažte vyjádřit s láskou a respektem, abyste partnera nezranili. A jestli ještě nepřestal hulákat a házet věcmi kolem sebe, tiše ho požádejte o klidnější stanovisko.

2 Comments

  1. Dobry den, shanim snubni prsteny a nejakou kvalitni firmu ci eshop,kde bych je sehnala. Dekuji za pomoc 🙂

  2. Zdravíčko:) Záleží na tom co od prstenu čekáte a jakou máte představu.Já mám například výbornou zkušenost s prsteny-hodinky.cz tady jsme si s partnerem vybírali snubní prsteny my a jsme spokojení jak s prstýnkama tak s rychlostí dodání.

Komentáře nejsou povoleny.