Jak vybrat ideální batoh pro školáka?

predskolaci a vyber batohu

Pokud máte doma dítě v předškolním věku, pravděpodobně řešíte otázku vhodného školního batohu, který bude nejen pohodlný, ale také vhodný ze zdravotního hlediska. Nesprávně zvolený batoh totiž může způsobit dítěti mnoho zdravotních potíží – od bolesti zad, krční páteře až po bolest hlavy. I proto by měl být batoh do školy správně anatomicky tvarovaný.

Dítě nosí batoh 10 měsíců

Představte si, že váš školáček nosí batoh na ramenou klidně i 2 hodiny denně a nevhodný batoh může ovlivnit jeho držení těla. Podle výzkumů je právě přechod ze školky na základní školu kritický, a mnohokrát se u dětí objevuje problém s držením těla.

Podle jakých parametrů byste měli vybrat školní batoh?

Batoh musí být pevný

Vybírejte si pouze z nabídky batohů do školy, které jsou speciálně přizpůsobeny pro každodenní nošení. Mějte na paměti, že musíte vybrat model, který má pevně tvarovaná záda a popruhy alespoň o šířce 4 centimetry.

Nezapomeňte na bezpečnostní prvky

Bezpečnostní prvky jsou důležité zejména pro řidiče, kteří díky nim vidí chodce na chodníku i vozovce. Oceníte je hlavně ve špatném počasí, mlze, ale také v zimním období, kdy se brzy stmívá a pozdě rozednívá, proto se může klidně stát, že vaše dítě odejde do školy za tmy a vrátí se, až když se bude stmívat. Díky bezpečnostním prvkům si můžete být jisti, že dítě bude viditelné a v bezpečí i ve zhoršených podmínkách.

Můžete si vybírat z různých kousků – batohů pro chlapce nebo batohů pro dívky. Na výběr máte širokou škálu designů, takže si batoh podle představ jistě vybere každé dítě.