Jak vybrat správné spodní prádlo pro muže či pro ženu

Spodní prádlo je základ každého šatníku. Nejen, že může zásadně ovlivnit, jak bude celý outfit vypadat, ale také je stavebním kamenem pohodlí a volnosti. Jak si však vybrat to správné právě pro vás?

Dámy mají širší výběr

Vzhledem k tomu, že ženy mají rozmanitější výběr a možnosti v oblékání, přizpůsobuje se tomu i nabídka dámského spodního prádla. Nákup nepodceňujte – správně zvolené prádlo totiž dokáže přímo zázraky. Umí účinně zamaskovat drobné nedokonalosti, jako je větší bříško, boky či větší pozadí, podtrhnout ženské tvary nebo zvýraznit pas a také dokonale vytvarovat postavu. Výběr přizpůsobte tomu, co nejčastěji nosíte a v čem se cítíte příjemně. Pokud například rádi nosíte bokové kalhoty, kalhotky s vysokým pasem pro vás budou pasé, stejně tak jestliže preferujete obtažené oblečení či rádi nosíte legíny, oceníte co nejvíce vykrojený střih s minimem látky – jako jsou třeba tanga či v poslední době stále populárnější brazilské kalhotky.

Zvažte i materiál, ze kterého je spodní prádlo vyroběno. Pokud toužíte po co největším komfortu, sáhněte po bavlněných dámských kalhotkách nebo bavlně s příměsí, v případě, že raději dáváte přednost elasticitě, nemačkavosti a stálé barevnosti, oceníte modal.

V neposlední řadě se zaměřte na velikost a barvu spodního prádla a přizpůsobte ji tomu, co nejvíce nosíte. Není nic horšího, když pod oblečením prosvítá nebo se rýsuje nevhodně zvolené prádlo.

Pánové ocení klasiku

Muži spodní prádlo neřeší tolik jako dámy a většinou hlavní, co je při výběru zajímá, je pohodlí. Možná i proto jsou nejoblíbenějším pánským spodním prádlem trenýrky, které nabízejí maximální svobodu a volnost pohybu, po které muži tak touží. Daní za komfort jsou ale velké přebytky látky, kvůli kterým trenýrky nejsou vhodné pod každý typ oblečení. Jestliže rádi nosíte úzké nohavice či obtažené kalhoty nebo obleky, trenýrky do nich nenastrkáte. A pokud to nějakým způsobem zvládnete, odmění vás nevzhlednými boulemi nahromaděné látky na místech, kde je určitě nechcete. V těchto případech jsou ideálním řešením boxerky, které mají nejen velmi elastické nohavičky, ale také poskytují dostatek volnosti pro intimní partie. Dalším řešením mohou být slipy, které sice svůj největší boom zažily v minulých letech, ale dodnes tvoří důležitou součást šatníků mnoha mužů, kteří na ně nedají dopustit.

Pozornost věnujte i barvě a velikosti. Prádlo by vás nemělo nikde táhnout, škrtit či být přehnaně těsné. Co se týká barev, pánové většinou sázejí na klasiku a volí tradiční proužkované a kostkované vzory nebo jednobarevné kousky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*