Jak zpracovat přebytek sezónního ovoce?

 Máte vlastní zahradu plnou ovoce a zeleniny nebo dobrý přístup k sezónním plodinám? Pak jste možná řešili, jak zpracovat větší množství, které nejste schopni zkonzumovat za čerstvého stavu. Jaké jsou tedy možnosti?

 

 Jednou z nejvíce klasických a osvědčených metod, jak zpracovávat sezónní ovoce a zeleninu, je zavařování. Při tom si můžete sami namíchat svůj oblíbený nálev a zvolit různé mixy ovoce zavařovaného v kusech nebo ve formě marmelád. Marmelády a chutney jsou totiž dalšími častými variantami zpracování. Pokud jste vlastníci domácí sušičky, můžete si ovoce a zeleninu nasušit do zásoby. Nasušené dobroty přijdou vhod na svačinku, nebo když přijde chuť na něco dobrého. Obsahují mnoho vitaminů a výživných látek, které jsou navíc bez přítomnosti vody více koncentrované. Sušené ovoce se velmi dobře skladuje a můžete si jej nasušit, kolik jen budete chtít. Je navíc velmi pěkným dárkem.

 

 Pokud máte rádi ovocné a zeleninové šťávy a džusy, líbit se vám také bude smoothie, které se v současné době těší velké oblibě. Smoothie obsahuje veškeré zdravé látky i vlákninu, která zajišťuje dlouhodobý pocit sytosti. Pokud však preferujete lehčí variantu ovocných a zeleninových šťáv, ideální pro vás bude odšťavňování. K tomu budete potřebovat kvalitní nízkootáčkový odšťavňovač, který vám vytvoří lahodný nápoj během pár chvil! Praktický a odolný odšťavňovač  OS-151 pro vás připravuje společnost Orava. Můžete do něj vkládat kousky ovoce i zeleniny, které v mžiku promění na výborný a zdravý nápoj. Odpad z ovoce a zeleniny, který se z odšťavňovače vyjímá, můžete využít například pro přípravu pečených čajů nebo jako zahuštění ovocných dezertů nebo polévek.

 Odštavňovač OS-151, který má velmi tichý chod motoru, obsahuje v balení i dvě 1 l nádoby na dřeň a na šťávu. Dvoufázové sítko s rozdílnou velikostí otvorů perfektně zajistí, že ve vašem drinku nebude žádná dužina, pouze lahodný džus. Jednoduché ovládání i čištění zvládnou obsluhovat i vaše děti. Všechny části, mimo motorové jednotky, lze navíc mýt v myčce nádobí a díky reverznímu chodu motoru se nestane, že by se stroj ucpal.

 Připravte si výživný ovocný či zeleninový nápoj i vy a vychutnávejte si zdravé džusy každý den! Kvalitní odšťavňovač naleznete na internetovém obchodě www.orava.cz Tento i další produkty Orava budou prezentovány na veletrhu IFS v Berlíně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*