Je podzim, relaxujte

Stromy už zlátnou a oranžoví, ze zahrad zmizely bazény a trampolíny. Ale samo léto není jediným obdobím, které bychom si měli spojovat právě s relaxací a odpočinkem.

Dny se krátí, teplota klesá – příroda se připravuje na dlouhé období hibernace a sbírání nových sil na příští jaro. Během podzimu se o sobě dozvíme mnohem více, než během dalších ročních obdobích. Tak jako v přírodě, je to čas sběru všeho, co se urodilo, a nastává doba shazování listí; chcete-li – obnažování se, aby byl prostor pro vše nové. Spadané listí se navrací zpět do země, aby podpořilo další růst po dlouhém zimní období. Proces nám připomíná cyklus vzniku a upuštění.  Podzim je návrat k naší podstatě a ukazuje nám, že je třeba opustit to, co už nepotřebujeme.  A proto, projděte si skříně, stůl, garáž a vše, co už nenosíte a nepoužíváte, odevzdejte na charitu, prodejte. Prostě pošlete dál.

Na podzim je také důležité udržovat fyzickou aktivitu. Projeďte se na výlet do kouzelných měst a vesnic ve vašem okolí. Během podzimu se uvelebte nejlépe někde v horách, abyste si užili barvy měnícího se listí. Nebo se vydejte ochutnávat mladá vína, se svou láskou, s přáteli, je to na vás. Procházku po spadaném, šumícím listí si užijete taky v ZOO, hlavně se nezapomeňte dobře obléknout. Během vdechování čistého podzimního vzduchu myslete na energii, která do vás proudí a dává vám sílu. Vrátíte se domu plni elánu a mládi, jako byste strávili víkend třeba někde u vody či na pláži.

Důležité je ale zůstat v teple. Během podzimních a zimních měsíců se zahřejte třeba horkým kakaem a čtěte si knihy u krbu. Pokud je vám už ale hodně zima a chcete zkusit něco dalšího, zahřejte se například masáží horkými kameny, které budete mít strategicky rozloženy podél páteře nebo na zbytku těla. Masáž vám připomene horké letní dny a prohřeje vaše tělo. Během masáže si odpočinete a je docela možné, že se stane vaší podzimní rutinou.

Mrzí vás, že už nemůžete sedět večer venku a povídat si s přáteli? Pozvěte je k sobě domů, uvařte jim třeba skvělou večeři a nechte je, ať vám pomáhají. Připravte si jídla z kořenové zeleniny nebo z hub. Zkrátka konzumujte to, co zrovna roste kolem vás.

V každém případě s přicházejícím chladem a tmou neklesejte na mysli steskem po létě. Podzim je nádherná doba v roce, kterou si můžete užívat plnými doušky doma i venku každý den.