Malý studentský pokoj – jak chytře využít prostor

Ne každý má dostatek financí, aby si mohl pořídit tak velké bydlení, jaké doopravdy potřebuje a zvlášť je to náročné, pokud má člověk děti. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si musí vystačit s menším prostorem, nezoufejte! Nechte se inspirovat radami, jak vytvořit vašemu dospívajícímu dítěti dokonalý pokoj, i když máte k dispozici jen pár metrů čtverečních.

Malý pokoj s velkou duší

Malý prostor vyžaduje velké plánování a nejinak je tomu v případě budování studentského pokoje. V první řadě si ujasněte, co vše vaše dítě potřebuje a jaké jsou jeho návyky.

Nejdůležitější věcí je prostor pro zdravý spánek, tedy kvalitní postel. Obecně dospívající tráví v posteli dost času, tíhnou tedy k větším rozměrům. Nemusíte hned kupovat manželskou postel, ostatně jestliže je v pokoji málo prostoru, stejně by se nevešla. Kompromisem může být jedena půl lůžko s rozměrem 140×200, které teenagerovi hravě postačí. Zvolit pak můžete takovou postel, které má úložný prostor na lůžkoviny či jiné věci. Ideální do malých prostorů je však patro na spaní nebo vyvýšená postel, která se prodává v různých variantách. Součástí této patrové postele může být i stůl, velká spousta úložného prostoru a odkládacích ploch či dokonce skříň.

Další důležitou součástí pokoje by mělo být klidné místo na učení a dělání domácích úkolů. K tomu postačí dobře osvětlený psací stůl a kvalitní židle nebo sedací míč, který podpoří zdravý vývoj páteře. Stůl by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešly všechny školní pomůcky a dítě je tak mělo po ruce. Pokud se však nevejde, vyzkoušejte pořídit jeho rohovou variantu.

Posledním důležitým místem je prostor pro volný čas a případné návštěvy, které teenager jistě bude mít. Vyřešit jej můžete malým gaučem, křesílky nebo sedacími vaky.

Nezapomínejte také na šatní skříň – do malých prostorů je ideální skříň na míru, která se přesně přizpůsobí vašim požadavkům a umožní tak z mála získat naprosté maximum.