Není masáž jako masáž

Není masáž jako masáž

Masáže jsou dnes již velmi rozšířenou a oblíbenou procedurou. Masáže tělo krásně uvolní a pomohou od určitých bolestí. Ale není masáž jako masáž. Ne každá může být pro vás ta pravá. Pokud si nevyberete tu správnou, tak vám může i ublížit a rozhodně nebude mít požadované účinky. Proto si rozhodně rozmyslete, na jakou masáž potřebujete, a co přesně vás ze stránky vašeho zdraví trápí.

Shiatsu masáž

Je to úžasná japonská léčebná masáž, která vychází z tradiční čínské medicíny. V překladu znamená tlak prsty. Masér při masáži ale často využívá i loktů a kolen. Cílem masáže je tělo ozdravit, uvolnit bloky a vyrovnat energii. Zkušený masér během procedury pozná problémy, které tělo klienta může mít, a je schopen s ním pracovat dlouhodobě, což často vede k uzdravení.

Pro ty, kterým ovšem výrazný tlak vadí a nedokážou se uvolnit, tento styl masáže nebude ideální. Naopak ho ocení ti, kteří mají rádi razantnější masáž a také ti, kteří nejsou příznivci masážních olejů a krémů. Shiatsu se totiž většinou provádí, když je klient oblečený – samozřejmě v pohodlném a volném oblečení. Podobná je reflexní masáž a také klasická thajská masáž.

Sportovní masáž

Tento typ je také vedený s patřičným nasazením maséra, ale na masážním spektru se nachází někde uprostřed. Původně vznikla především pro unavená těla sportovců, ale dnes ji má ve své nabídce mnoho masážních studií po celé republice. Léčebná sportovní masáž pomáhá doléčit některá zranění nebo zdravotní obtíže. Klasická sportovní masáž pak uvolní celé tělo a dobije ho novou silou a energií. Tento typ masáže má obvykle střední intenzitu, je prováděn speciálními emulzemi, někdy jen pudrem nebo lihovými mazáními ve stylu Alpy, která prohřejí unavené a rozbolavělé tělo.

Relaxační masáž

Asi nejběžnějším způsobem masážního rozmazlování jsou pak relaxační masáže – opravdovou nirvánou jsou rozhodně masáže celého těla. Masér provádí jemnými pohyby uvolňující masáž, většinou zad, nohou, rukou, břicha, někdy i masáž hlavy – jako je to v ajurvédské masáži. Často se masíruje teplými oleji s příměsí esenciálních olejů nebo bylin. S esenciálními oleji hodně pracuje aromaterapeutická masáž – na olejích, individuálně pro váš typ, je často možné se s masérem domluvit. Dobře vybrané esenciální oleje umí pracovat nejen s fyzickým tělem, ale i s psychikou.

Relaxačních masáží je ale bezpočet, jsou inspirované ajurvédskou, aromaterapeutickou nebo třeba havajskou celotělovou masáží, ale možností je mnohem víc. Můžete mít i čokoládovou masáž nebomasáž lávovými kameny.

Relaxační masáž si můžete užít i doma s masážním přístrojem Orava MP-300, který působí do hloubky tkáně a svalů díky vyzařování tepla.

Má 3 masážní hlavice s LED podsvícením, se kterými lze masírovat celé tělo nebo jednotlivé svalové partie. Je ideální pro krk, záda, nohy a ruce. Vibrováním uvolňuje bolest, odstraňuje stres a přináší úlevu, proto se budete cítit příjemně a uvolněně.

Díky svým rozměrům je vhodný i na cesty. Svým ergonomickým tvarem dokonale padne do dlaně a používá se velmi jednoduše.  Napájení: 3 x 1,5V AAA (LR03).

Lymfatická masáž

Ačkoliv většina zmíněných masáží s lymfatickým systémem pracuje, tak lymfatická masáž je speciální metoda, která je vhodná pro lidi, kterým lymfa neproudí tak, jak by měla. Lymfatická masáž je série velmi jemných, bezbolestných pohybů. Vždy je nutné otevřít nejprve hlavní mízní uzliny a pak lymfě vrátit plynulý tok. Většinou je třeba provést sérii masáží. Každý salon nabízí jiné podmínky, ale zejména pro ty, kteří trpí na otoky nebo nadváhou, hodně kouří a podobně, je tato masáž výbornou terapií.

Zdroj informací o masážích: Tereza Lindauerová – zena.cz