Neonová záře

Neonové barvy jsou nejvíc šik už od letošního jara. Jsou výrazné a málokoho v nich přehlédnete. Vezmete-li si však na sebe nejrůznější doplňky v neonových barvách, je to stejné, jako byste psali všechna písmena velká. Rty, boty, tašky, nehty nebo dokonce punčochy. Co září, je trendy.

Neon byl původně vynalezen skotských chemikem, který destiloval zkapalněný vzduch. V módním průmyslu se neonové barvy začaly používat od 80. let, velkým comeback zažily v roce 2007.

Různé odstíny neonu může nosit každý, jen je třeba dobře vybírat. Méně je někdy více, ale i kombinace více neonových barev najednou jsou skvělé, pokud jsou správné. Například zelená si prostě netyká s fialovou. Kdežto modrá s červenou ano, spojení dohromady tvoří fialovou a skoro umí i optické iluze. Bez jakýchkoliv obav však mixujte neonové barvy s černou. Černá neon podpoří a zvýrazní.

Užívejte si neon. Neonový znamená fluorescentní, zářivý a veselý. Když jej budete mít na sobě, ucítíte energii a záři.

In budete i s neonovými plastovými taškami, v kombinaci s módní zlatou nebo stříbrnou budete za hvězdu. Hranaté nebo zaoblené, hlavně, že průhledné. Pokud nosíte v tašce tajnosti, vložte je do jiné, třeba látkové, menší tašky. Vytvoří vám zvláštní kapsu a nebude pak muset v tašce hrabat mezi ostatními věcmi jako při losování tomboly.

3ec2dce4feec49cf68a28ef309be513da0fccfca9b6f5c5b4871b7ecbc9953e6

A pokud si chcete nějaký doplněk vyrobit sami doma, stačí vzít plastovou lžičku nebo třeba pravítko, hodit je do vařící vody, kde celkem rychle změknou a vy je jednoduše vytvarujete pomocí kleštiček. Plast po vytáhnutí z vody rychle tvrdne. Nebojte se třeba slepovat více kousků dohromady do jakýchkoliv tvarů.

1