Nezapomínejte na tato místa při úklidu!

Nezapomínejte na tato místa při úklidu!

Zvládáte během rušného týdne klasické úklidové činnosti jako je vynesení koše, setření kuchyňské linky, úklid WC, vysávání, mytí podlah a utírání prachu? Pak si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte, na která místa se při úklidu nejčastěji zapomíná. Zkontrolujte je u vás doma i vy, aby u vás neměl nepořádek žádnou šanci!

Houbičky, hadry, kartáče..

Tihle skvělí pomocníci vám prokáží službu pokaždé, když uklízíte a čistíte dům. Prokažte jednou službu i jim a vyčistěte na oplátku zase je. Odstraňte z nich zachycené nečistoty, chlupy a smítka. Hadříky vyperte na 90 stupňů v pračce, štětiny od kartáčů a smetáků omyjte v teplé vodě s jemným čističem.

Vysavač

Vysavač je v některých domácnostech využíván denně, ale jeho čištění pouze jednou za čas. Zanesený vysavač může mít až o polovinu menší sací výkon a tudíž nefunguje správně. U sáčkových vysavačů vyměňte sáček vždy, když je z 1/3 plný. Rotační kartáče u hlavice vysavače vyčistěte po každém použití.

Myčka nádobí

Zaschlé kousky jídla, bakterie, kvasinky, plísně. To vše a možná i mnohem víc může čekat na vaše nádobí ve vaší myčce. Abyste měli vždy čisté a precizně umyté nádobí, vyčistěte myčku vždy 1x týdně. Začněte papírovými utěrkami, kterými setřete největší nečistoty. Poté nalijte do hrnku ocet, položte jej na horní patro myčky a pusťte myčku na klasický program na nejvyšší teplotu.

Pračka

Dopřejte vaší pračce čistotu a alespoň jednou měsíčně ji pořádně vyčistěte. Myslete u toho však také na nálevky, které lze většinou velmi snadno vyjmout a vyčistit v horké vodě. Buben pračky a odpadní trubice vyčistíte tak, že do zásobníku pračky nalijete 500 ml octa a zapnete na nejvyšší program.

Okna

Ačkoli se přes ně díváme každý den, nečistoty možná přehlížíme, a o to víc ty, které jsou z venkovní strany oken. Aby byla vaše okna dokonale čistá, už je nemusíte leštit utěrkami a řešit každou šmouhu, která se na okně vyskytne. Velmi jednoduchým řešením je multifunkční čistič oken Orava CO-270, který okna myje mokrou i suchou formou. Tento praktický pomocník usnadňuje čištění a šetří čas a námahu. Zařízení vybavené HEPA filtrem je vhodné k odsávání přebytečné vlhkosti hladkých vlhkých povrchů jako jsou okna, zrcadla a keramické obklady nebo dlažby, a vybavené funkcí vysávání suchých nečistot. Kromě mytí oken čistič oken Orava poslouží například i při vysávání záclon, gaučů, postelí a podobně. Díky ergonomickému designu, otočné hlavě čističe (360°), nízké hmotnosti a malým rozměrům s ním zvládne mytí opravdu každý.

Už máte dost námahy, kterou vás stojí mytí všech oken vašeho domu či bytu? Pořiďte si pomocníka na čištění oken od Orava na www.orava.cz a usnadněte si úklid, co nejvíce to jde!