Postel do pokoje pro dítě

Pravděpodobně žádná věc nemá v dětském pokoji takovou důležitost jako postel. Právě kvalitní spánek totiž nejvíce ovlivňuje náladu i celkové rozpoložení – a v případě malých ratolestí to pak platí dvojnásob. Dětská páteř se navíc formuje zhruba prvních deset let života, proto, jestli nechcete, aby měly vaše děti problémy se zády, netrpěly dýchacími obtížemi ani alergiemi, nedělejte v tomto ohledu žádné kompromisy. Vždyť i ve vaší ložnici má pohodlná postel své čestné místo.

Sázka na jistotu

Pro miminka, která prospí v průměru 16 hodin denně, jsou určeny dětské postýlky. Od tří let si ale váš potomek zaslouží větší pelíšek – klidné místo, odkud se může každý večer odebírat do krásné říše snů. Rodiče bude zajímat hlavně funkčnost a bezpečnost, proto upřednostní postel vyrobenou z kvalitních, pevných a odolných materiálů. Sázkou na jistotu bude přírodní masivní dřevo. Právě z něj se totiž vyrábí nábytek, který nejen, že skvěle vypadá, ale také je dostatečně bytelný, takže odolá i řádění čiperných ratolestí, navíc je zdravotně nezávadný. Dětská postel se ale musí také líbit, a to především těm nejmenším. Sortiment je dnes víc než široký, takže k dostání jsou kousky s motivy na míru všem holčičkám i klukům – co třeba lůžko ve tvaru auta, lodě nebo letadla? Do takové postele večer rád skočí úplně každý.

Šikovné řešení

Ideální je, když můžete každému vašemu potomkovi dopřát luxus vlastního pokoje. Ne vždy se vám to ale podaří, prostor vašeho bytu zkrátka nafouknout nelze. A tak musí jeden dětský pokojíček chtě nechtě sdílet více ratolestí dohromady. Jenže, právě postel zabírá největší plochu celé místnosti, a co teprve, když musíte vyřešit spánek dvou nebo tří ratolestí a zároveň ponechat dost místa na hraní. Šikovným řešením jsou v tomto případě multifunkční dětské patrové postele nebo výsuvná lůžka, která stačí ráno jednoduše zasunout a přes den tak zbude dostatek prostoru pro dovádění. Kromě samotné postele je třeba řešit také matraci, ta má totiž na spánek stejně podstatný vliv jako postel, nakupujte proto oba výrobky zároveň. Nezapomeňte, že kvalitní spaní nic nenahradí – tak nedělejte kompromisy!

1 Comment

  1. Dobrý den, my jsme se stěhovali před narozením dětatka a nevěděli kam se jít podívat, tak jsme sedli k počítači a našli designovou stránku design outlet, kde jsme našli přesně to co jsme hledali a jsme spokojeni 🙂

Komentáře nejsou povoleny.