Poznejte Turecko v celé jeho kráse!

Brána Orientu, přesně tak bývá nazýváno Turecko. Země na pomezí Evropy a Asie, v níž se mísí nejrůznější vlivy a kde se vystřídalo mnoho národů a kultur. Důvodů, proč byste se sem měli vydat, je hned několik.

Památky

Turecko je země s bohatou historií. S trochou nadsázky bychom ji mohli označit jako takové velké muzeum, kde jsou stopy po slavné minulosti viditelné na každém rohu. Nachází se zde dokonce více antických památek než v samotném Řecku – a to už je co říct. Za všechny jmenujme například nejznámější město Aspendos, dále Efes s proslulým Artemidiným chrámem – jedním ze sedmi divů světa, bájnou Tróju či nádhernou metropoli Instanbul, která se rozprostírá na dvou kontinentech.

Příroda

Pozoruhodná je rovněž zdejší krajina. Spatříte v ní neuvěřitelné přírodní scenérie, které nenajdete nikde jinde na světě. Nachází se zde mnoho národních parků a přírodních rezervací s chráněnými rostlinami a živočichy. Určitě proto vyrazte na některý z poznávacích zájezdů, nebudete litovat. Potom si můžete odpočinout a načerpat energii na dlouhých písečných plážích a užívat si průzračného, azurově modrého moře. Mezi turisticky nejoblíbenější letoviska patří Turecká riviéra a města jako Alanya, Belek či Antalya. Právě zde se nachází luxusní hotelové resorty, které nabízí služby all inclusive za víc než přijatelné ceny. Nechybí v nich aquaparky, tobogány ani další vodní atrakce, často pořádají také animační programy, které dokonale zabaví vaše děti.

Kuchyně

Trpět hlady v Turecku určitě nebudete. Tamní gastronomie je velice pestrá a chutná, takže uspokojí i ten nejmlsnější jazýček. Národním jídlem je všude po světě dobře známý kebab, který se nejčastěji připravuje z jehněčího masa. Byla by ale škoda skončit jenom u něj, okuste vše, co tato země nabízí. Pochutnejte si třeba na palačinkách gözleme, skvělou tečkou za vaším hodováním pak bude sladký dezert chalva. K pití si objednejte silný turecký čaj, který se pije i ve velkém vedru. A pochopitelně nesmíte zapomenout ani na výbornou tureckou kávu. Tak, nechte se okouzlit vůní exotického koření i orientální kulturou!