Pozor na krádeže v adventním období

Přichází měsíc nákupů a předsvátečního šílenství, ale také měsíc krádeží. Nákupní centra budou plná vášnivých nakupujících, hromadná doprava bude k prasknutí a náměstí větších měst budou přelidněná. Všude kolem nás jen stres a shon. A právě toho by mohli využít, a také využijí, nenechavé ruce zlodějů. O co všechno můžeme přijít a na co si dát pozor?

Pozor na kapsáře

Všude kolem vás v adventním čase bude spousta lidí, a to je také ráj pro kapsáře. Pro ně bude hlavně důležité, že kolem nich chodí plné peněženky. Rozhodně si tedy nenechávejte peněženku nikde po kapsách ani nikde na dohled. Hlídejte si také kabelku a také svá záda. Místům, kde se na vás bude lepit spousta lidí, se raději vyhýbejte, ať nepřijdete o veškeré vánoční úspory.

Nákupní horečka zlodějů

Před různými obchody i nákupními centry nebude před Vánocemi mnoho míst na zaparkování. A jak bude nákupní horečka vrcholit, tím více bude přibývat i šancí pro zloděje. Rozhodně své auto vybavte alarmem nebo dálkovým ovládáním s imobilizérem. Budete mít tak větší jistotou, že se vám do auta nikdo nevloupá. A kdyby přece jen ano, nebude to mít pachatel vůbec jednoduché. Myslete také na to, že každá taška, a obzvláště kabelka, nechaná v autě, je pro zloděje jako pozvánka. A to platí i v případě pootevřeného okna. V těchto dnech nákupního šílenství je obzvláště důležité si své věci i auto pohlídat. Proto dbejte na všechny bezpečnostní prvky.

Auta k mání

Je známo, že kriminalita během adventního období velmi stoupá. Týká se to také krádeží aut, těch dle policie během svátků a především před nimi je nebezpečně mnoho. Jelikož jsou parkoviště před nákupními centry plná. Tedy pozor, ať nepřijdete o svůj vůz. Snažte se pro něj najít to správné zabezpečení, jak již bylo zmíněno výše. Také si zabezpečte i klíče od auta. Hlavně je pak nikde nezapomenout. Ztráta klíčů od auta je někdy nepříjemný problém, to se pak přímo nabízí krádež auta. Jednoduše bude k mání. Složitější pak bývá i výroba klíčů, klíče k autu musí být kvalitní. Auto proto nenechávejte bez dozoru příliš dlouho, aby tak zloději neměli svůj lup přímo pod nosem. Jak se připravujete na adventní shon vy?