Rady a tipy, jak se nezbláznit z jarního úklidu

Jak zvládnout jarní úklid
Jarní úklid

Jaro se pomalu, ale jistě blíží, a to je doba, která se hodí nejen pro očistu našeho těla, ale i příbytku – čas je na jarní úklid. Právě s přicházejícím jarem se totiž naplno ukazuje všechen prach, nečistota a šmouhy, které v zimním šeru a plískanicích nebyly vidět. Slunce je však nemilosrdně odkryje, a proto je třeba vše vysmýčit, vyvětrat, vyprášit, umýt a naleštit. Pravidelný důkladný úklid tvoří základ každé zdravé domácnosti a pomáhá také bojovat proti
alergiím.

IMG_2113

Kde začít?

Důležitá je promyšlená strategie a řád. Začněte ložnicí, kde bude práce nejméně, pokračujte kuchyní a na závěr si nechte koupelnu a toaletu. K jarnímu úklidu budete potřebovat tu správnou úklidovou techniku, která Vaši práci ulehčí, urychlí a zefektivní. Úklid totiž nemusí být dřina. O tom Vás přesvědčí nejrůznější úklidové a čistící stroje. Při gruntování vsaďte na pořádný vysavač, ideálně vybavený HEPA filtrem, který zachytí i ty nejjemnější částice jako je prach či pyl, což ocení především alergici a astmatici. Pro opravdu hloubkové čištění koberců využijete extraktory čističe koberců.

Rychlá, snadná a efektivní údržba nejrůznějších typů podlah už nemusí být jenom snem. I v dnešní době existuje stále velké množství lidí, kteří při mytí podlah dávají přednost hadru omotanému kolem smetáku, přestože sortiment moderní úklidové techniky je opravdu pestrý. Vybrat si můžete ze širokého sortimentu mopů a úklidových vozíků, s nimiž je úklid daleko účinnější a hlavně jednodušší. Žádoucího výsledku tak dosáhnete bez větší námahy, zbytečného ohýbání a máčení rukou ve špinavé vodě. S usazeným prachem si poradí antistatické utěrky a hadry z mikrovláken. Uplatnění též rychle najdete pro víceúčelové houbičky s vysokou absorpční schopností.

Doslova zázračná je pak melaminová nano houbička, která odstraní nečistotu všeho druhu rychle a efektivně. Poradí si se znečištěním od fixů, což jistě ocení maminky malých umělců, ale také s fleky na sporácích, se zaschlým tukem, vodním kamenem, ale i s usazeninami na zahradním nábytku. Bez profesionální úklidové chemie nebude úklid nikdy stoprocentní. Vsaďte proto na účinné a vysoce kvalitní úklidové prostředky. Na výběr jsou různé koncentrace i vůně, takže nejen, že Vaši domácnost dokonale uklidí, ale zároveň dodá příjemnou atmosféru Vašemu bydlení díky vůni.

Na závěr vyzdobte byt jarními doplňky a můžete si začít užívat čisté a voňavé domácnosti a těšit se na jaro a jeho sluneční paprsky, které neodhalí nic jiného než lesk a čistotu.