Rozkvetlý podzim

Když se řekne slovo jaro, spoustu lidí napadne probouzení přírody a s ním spjaté zelené louky plné prvních květin. Nic originálního. Květiny na jaře připomínají výlohu v cukrárně také na oblečení, když začne tát sníh. Letos se však někteří světoví návrháři rozhodli zakomponovat květiny také do podzimních kolekcí, takže květiny kvetou i na podzim, a to na oblečení či doplňcích.

Že jste květinové vzory nosily naposledy ve čtvrté třídě na základní škole? Nevadí. Pokud si je oblečete během letošního podzimu, rozkvetete i navzdory chladnému počasí. Křiklavé neonové barvy z léta utichly stejně jako zmizelo letní opálení a vše bylo nahrazeno romanticky tmavými motivy květin. Tento podzim se prostě nese v temnějších odstínech. Tmavý květinový vzor připomíná módu jako ze starého světa, kterému vládla vášeň a moc. Honosné tkaniny jako hedvábí a samet nesou vzory bohaté na podzimní barvy a vytvářejí tak opravdu unikátní vzhled. Květiny kvetou na pozadí tmavém téměř jako noc a doprovází je vintage odstíny zelených, tmavě růžových a krémových barev.

Nemusíte být oděna do květů od hlavy až k patě, abyste byla in. Stačí, když na sobě budete mít květinový prvek v podobě kabelky, bot či náhrdelníku. Vyzkoušejte třeba i sukni, protože sukně se nenosí jen v letních měsících. Výborně se k ní hodí punčochy se vzorkem, kotníkové boty s jakkoli vysokou platformou. Aby vám nebyla velká zima, oblečte si k tomu nějaký pestrý a svérázný vlněný kabát. V každém případě zajímavá kombinace barev rozjasní dny bez slunečního svitu. Ke květovaným tunikám a blůzkám se hodí kožené kalhoty či sukně. A k nim opět vysoké boty. Vzor na látce nemusí být přímo květinový po technické stránce. Velice in jsou například motivy lístků růže, jako by ji někdo rozstříhal a znovu složil, ale úplně jinak.

Květinový vzor rozjasníte hlavně nablýskanými kovovými ozdobami, jako je nyní velmi trendy zlatý řetěz kolem krku nebo boty s kovově zabarvenou špičkou.

Fluorescentní barvy patří k létu a léto už je hodně dávno za námi. Proto se ponořte do tmavších dní v tmavších odstínech ozářených květinami, to je to, co se nosí na podzim a v zimě.