Štíhlí a fit se zdravou stravou

Štíhlí a fit se zdravou stravou

Jídlo je pro nás zdroj energie, dobré nálady a kreativity. Možná Vám to tak ani nepřipadá a nikdy jste se nad tím nezamýšleli, ale správným jídlem a skladbou našich jídelníčků si můžeme vyprodukovat hormony štěstí stejně jako při sportu. Jídlo a pohyb jde ruku v ruce tak, aby náš organismus byl v naprosté harmonii. Nejen, že nám pokrmy přináší spoustu výživových hodnot, ale také nám optimalizují výkonnost a oddálit s nimi můžeme dokonce i procesy stárnutí. Jistě jste slyšeli už o antioxidantech, které v krvi navážou volné radikály a organismus je opět svěží. Určitě v naší moderní době je těžké odolat náporům a reklamám, které nás lákají zajít někam do fastfoodu na dvojitý hamburger a smažené hranolky. Jistě si občas tímto prohřeškem spravíme náladu, ale jen dočasně. Tuky, které se nám začnou ukládat v podkoží, pro nás budou překážkou a vadou na kráse. Naše konfekční velikost se zvětší o jednu až dvě velikosti a budeme stát před problémem, jak rychle a efektivně kila shodit. Nebude lepší jíst zdravě a pravidelně?

zdravé jídloJídlo a jeho příjem má tedy i estetické hledisko. Pokud chcete být zdraví a dobře vypadat, zvažte možnost pokrmů, které jsou chutné a nejsou tak kalorické. Nenechte se polapit do sítí marketingových služeb a dejte přednost jídlu, které si uděláte sami. Jen Vy budete přesně vědět, co Váš pokrm obsahuje a nebudete ohroženi „jedy“ z konzervovaných a lisovaných polotovarů. Jistě to vyžaduje spoustu úsilí a energie, ale klíčem ke zdravé výživě je i naše píle, udělat si vlastní pokrm.

lehký moučník s ovocemNaše strava by měla být pestrá a vyvážená, do těla přijímána v menších porcích a vícekrát denně. Měl by zde být obsažen podíl cukrů, tuků, bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů, aj. Zařaďte do svých jídelníčků lehké pokrmy, které Vás přitom zasytí. Jezte červené i bílé maso, ale nezapomeňte zařadit i luštěniny, obiloviny, brambory, rýži, těstoviny, aj. Pestrost stravy zajistíte i přílohami, které budou v podobě čerstvé zeleniny. Ke svačině si dopřejte tvaroh, jogurt, musli, cereálie, ale také ovoce. Uvidíte, že zeleninové a ovocné saláty Vám dodají přísun energie, pocit nasycení, ale také zajistí to, že ručička na váze bude udržovat Vaší hmotnost na stejné linii.

8 Comments

  1. přesně tak naprosto souhlasím s tímto článkem, pohyb a zdravá strava je jediný způsob pro mne na hubnutí. Já nemohla zhubnout po porodu, tak jsem navštívila svět zdraví a opravdu se povedlo, vyvážená strava pohyb a kila jsou dole.

  2. jo jo mamka od kamošky taky chodila do centra svět zdraví a zhubla asi 20 kilo a moc ji to sluší a drží si stále svoji váhu. Oni prý mají hubnoucí program trošku jinak nezbavují tě prvně vody, aby byl rychý úbytek, tak asi taky tím si stále váhu drží.

  3. holky a jak dlouho jste chodili do světa zdraví, předpokládám, že jsou nějaké konzultace, kontroly.

  4. délka kontrol ve světě zdraví závisí na každém člověku, jak dlouho je potřeba být pod odborným dohledem a jak se daří dosahovat výsledků.

  5. Domčo a upravili ti ve světě zdraví jídelníček nebo jsi měla i nějaké doplňky stravy?

  6. já jsem se světem zdraví zhubla a i dceři upravili jídelníček a super.

  7. No je super, že ve světě zdraví nám sestavili jídelníček tak, že jsme se vlastně nemuseli ani moc ničeho vzdát, samozřejmě nemůžeš se cpát sladkým, smaženým, ale s tím do toho člověk šel.

Komentáře nejsou povoleny.