Typy koberců a kam je umístit

V současnosti existuje velké množství druhů a typů koberců. Vybrat si můžete jednobarevné koberce, moderní, orientální, ručně tkané nebo také dětské koberce. Oblibě se těší i rohože a předložky. Je jen na vás, jaký koberec a jeho umístění zvolíte.

 

Jednobarevné koberce

Jednobarevné koberce jsou klasikou, která nikdy nezklame. Zvolit si můžete svou oblíbenou barvu nebo barvu, která doladí styl vašeho bydlení a podtrhne interiér. Ke koberci pak můžete sladit závěsy, popřípadě pořídit vhodné doplňky, polštáře nebo třeba přehozy. Můjkoberec.cz vám nabízí také jednoduchý návod, jak si koberec vybrat dle délky vlasu, odolnosti, luxusního vzhledu anebo volby koberce z přírodních materiálů.

 

Moderní koberce

Mezi moderní koberce, které jsou opravdu žádané a originální patří koberce s foto motivy, s přírodními vzory, s pruhovanými vzory, s geometrickými obrazci a také koberce s kruhovými motivy. Moderní koberce se hodí domístností s jednoduchých nábytkem a jednoduchými doplňky. Takto originální koberec pak bude to první, co vás v místnosti zaujme.

 

Orientální koberce

Velmi oblíbené jsou i klasické orientální koberce. Ty jsou elegantní a nadčasové. Vybrat si můžete z kusových koberců modrých a zelených, červených, béžových a hnědých. Zde si můžete zvolit také levnější varianty s klasickými orientálními motivy, ovšem za velmi příznivou cenu. Tyto koberce se navíc vyznačují odolností a sytými barvami, které vydrží po dlouhou dobu.

 

Ručně tkané koberce

V nabídce najdete také ručně tkané koberce, které opravdovou ozdobou vašeho bydlení. Využít je můžete k pokládce nebo také na zeď jako dekoraci. Pravé ručně tkané a perské kobercejsou naprostým vrcholem ve světě koberců. Převážná většina pochází z Indie. Každý ručně tkaný koberec je unikát.

 

Dětské koberce

Do dětského pokoje nebo herny volte koberce s veselými vzory a motivy. Mezi nejoblíbenější dětské vzory patří silnice, které využívají děti ke své hře. Oblíbenosti se těší také koberce se zvířátky a koberce přímo určené na hraní. Na výběr je i široká škála motivů pro dívky a pro chlapce. Děti si velmi často a rádi hrají na zemi, koberec do jejich pokoje je tedy samozřejmostí.

 

Rohože a předložky

V bytě nebo v domě nesmí chybět ani předložky do koupelny nebo venkovní předložky před dveře. Tyto doplňky jsou praktickými pomocníky a navíc jsou skvělým designovým prvkem. Koupelnové předložky se vyznačují zvýšenou savostí a rohože před dveře jsou vyrobené ze speciálního gumového materiálu, díky kterému je zvýšena jejich odolnost.