Typy pleti

Pleť jako z alabastru podle typu

Každá pleť, dokonce i ta s jistými nedokonalostmi může být krásná a zářivá. Jenže jak na to? To už je otázka, která potrápila mnoho žen, které bojují s akné, pupínky, červenými flíčky, aj. Odpověď je přitom poměrně jednoduchá. Stačí si v našem článku najít, jaký typ pleti máte a jak ji ošetřit. Určitě každému z nás bude vyhovovat jiná značka kosmetiky, ale my se budeme zabývat složením, které je potřeba k udržení hydratace pleti a jejímu sjednocení bez příznaků podráždění, akné, aj. Mnoho žen trápí mastné čelo a nos, jinou zase olupující se šupinky a někdo má i to štěstí, že je jeho pleť řekněme optimální. Proč je tomu tak? Roli zde hraje dědičnost, stres, životospráva, ale i přibývající věk, aj.

Mastná pleť

Mastnou pletí trpí většina žen, někdy jen na přechodné období, kterým je puberta, jindy i ve středním věku. Zvýšená produkce mazu má za následek lesk pleti, mastnotu a jiné nedostatky. Póry jsou ucpané a na obličeji se tvoří akné. Pro Vás budou vhodné přípravky, které budou malé ranky po akné dezinfikovat, čistit, ale také celkově pleť hydratovat. Jemné lehké krémy nebo emulze budou pro Vás to pravé. Make up používejte jen s antibakteriální složkou a zmatňujícím efektem.

Suchá pleť

typy pleti 1Pleť může být šupinkovitá, olupuje se, pálí, svědí, pne, nemá viditelné póry, aj. Také je ve stavu, kdy se snadno podráždí. Používejte na ni jen hydratační a výživné krémy, které jí zase dodají vláhu, svěžest a omezí tvorbu vrásek. Spíše se soustřeďte na hypoalergenní přípravky, které Vám na kůži nevyvolají alergickou reakci. Krémy pro regeneraci pleti jsou také na místě. Make upy na olejové bázi, které se nanesou na čistou hydratovanou pleť budou mít u Vás své místo.

Normální pleť

Možná tento název zní úplně fyziologicky, ale občas se i na tomto druhu pleti vytvoří pupínek nebo červený flíček. Ovšem procesu stárnutí se neubrání žádná pleť. Každá pleť potřebuje ošetření, zrovna s normální pletí máte tu výhodu, že přípravků na obličej můžete používat více a také zřejmě Vám bude vyhovovat i více značek. Obecně tedy jen udržujete optimální vlhkost pleti hydratačními krémy a klidně si na noc dejte i ten protivráskový, pokud je Vám 30 let a více. Širší pole výběru máte i v make upu, můžete sáhnout z řad pudrových, ale i tekutých.

Smíšená pleť

typy pleti 2Je pleť, která je kombinací předchozích typů s různými důsledky. Většinou se jedná o tzv. mastnou T zónu, která se projevuje mastnotou a leskem v oblasti čela, nosu a brady. Póry jsou větší a viditelnější. Vhodný krém je pro Vás ten, který stáhne lesk, póry, ale zároveň bude hydratovat tváře. Klidně můžete mít tedy krémy dva, jeden na oblast T zóny a druhý zvláčňující na tváře. Nebo zkuste aplikaci masky nebo séra na problematické oblasti. Make upy už jsou dnes k dostání i pro smíšenou pleť.