Umíte z ovoce získat maximum?

Přes zimu vyhledáváme spíše hřejivé potraviny, jakmile se ale objeví první náznaky jara, začneme se poohlížet po ovoci a zelenině. Také obchody nabízí větší výběr, vitamíny navíc posilují imunitu.

Potřebné vitamíny

Kromě toho, že si ovoce dopřejeme rádi syrové a jako svačinu, velmi oblíbené jsou džusy a ovocné a zeleninové šťávy.  Můžeme si je koupit hotové v obchodní sítí, většinou v plastové lahvi nebo krabici a s dlouhou trvanlivostí. Většinou ale obsahují mnoho konzervantů a chemických látek, často navíc doplněné o barviva a sladidla. Jako náhradní řešení na zimu, když je nabídka čerstvého ovoce omezená, lepší je si ovocnou šťávu připravit čerstvou. Ideální pomocník je výkonný odšťavňovač, který ovoce i zeleninu dokonale odšťavní a získáme tak čerstvou šťávu plnou vitamínů tělu prospěšných látek. Výhodou je možnost přichystat si šťávu podle své chuti kombinací různých druhů ovoce nebo zeleniny.

Šťávy odšťaví

Odšťavňovač bychom měli vybírat spíše podle výkonu než podle designu nebo barvy. K dokonalému odšťavnění potřebujeme především výkon, protože pouze tak získáme z ovoce co nejvíce šťávy a zároveň co nejméně odpadu. Vysokootáčkový odšťavňovač Orava má výkonný  motor, který zajistí dokonalou separaci od zbytků a ponechat v ovoci také maximum vitamínů a minerálů. Extra velký plnící otvor umožňuje zpracovávat celé kusy ovoce bez nutnosti ho předem krájet, ušetříte tak čas s přípravou. LCD displej s elektronickým ovladačem rychlosti nabízí až 5 nastavení rychlosti pro různé druhy ovoce a zeleniny. Odšťavňovač se snadno ovládá i čistí a tak si můžete dopřát čerstvou ovocnou šťávu kdykoli.

Jedním stiskem tlačítka tak získáte šťávu z ovoce a zeleniny bez jakýchkoli konzervantů a sladidel, pouze z ovoce a svému tělu tak dopřejete pořádnou dávku vitamínů.