Úplně nové trendy, které ve vaší kuchyni nesmí chybět

Máte v kuchyni stále ještě staré záclony nebo umělé květiny, které visí až někam k pracovní desce? Pak je čas pro moderní úpravu vaší kuchyně. Poradíme vám jednoduché úpravy, které nejsou příliš drahé a dají kuchyňskému prostoru nový face-lift.

Pokud ve vaší kuchyni není příliš mnoho místa, můžete jej vytvořit tak, že celou kuchyň, nebo její část vymalujete nějakou světlou barvou. Do kuchyně potřebujete barvu opravdu odolnou, proto si vyberte barvy vhodné do koupelny, vydrží déle. Super jsou taky barvy, které se dají lehce očistit a zůstávají stále krásné. Na stěnu si pak dejte své oblíbené obrázky či doplňky. Vyniknou a vaše kuchyň bude dýchat volností na oko vytvořeného většího prostoru.

Se světlou barvou zdí také souvisí bílé dekorace do kuchyně. Bílá barva je zrovna nejvíce in a bude ještě minimálně příští rok. Nemusíte zrovna vyloupit banku, abyste vše, co v kuchyni máte, vyměnili za bílé doplňky. Pořiďte si lesklé bílé vázy, talíře a mísy. Můžete pro změnu vyzkoušet také bílé rámečky na obrázky.

Na druhou stranu, není jednodušší modernizace kuchyně, než nový vzhled vašeho dřezu. Je váš vodovodní kohoutek dokonce tak nízko, že při mytí do něj narážíte nádobím? Vyměňte jej za vysoký kohoutek, kuchyň se pak bude ještě víc lesknout – na hodně dlouho.

A když už jsme u toho nádobí, stále se u vás v kuchyni někde v kredenci schovávají černé nebo stříbrné hrne a pánve? Teď nejvíc letí bronzové nádobí, a to dokonce tak moc, že by se mělo i ukazovat. Takže si jej pověste třeba ze stropu či přímo na stěnu a kamna.

Co si ale představíte pod spojením umělé květiny? Napadnou vás možná tuctové napodobeniny poupat všeho druhu, které slouží pouze jako lapače prachu. Je čas začít o umělých květinách přemýšlet trochu jinak, a to hlavně v souvislosti s vypráskanými barvami rodících se květin. Vyměňte umělé kopretiny a sedmikrásky za hortenzie, právě rozkvetlé tulipány nebo za čínské lilie.

Ať už změna vaší kuchyně bude jakkoliv veliká, určitě se v novém prostoru budete cítit lépe a čas strávený v kuchyni bude pro vás potěšením.