Vyplatí se oprava dálkového ovládání auta?

Dálkové ovládání auta

Pohodlné odemčení vozu jedním stiskem tlačítka na ovladači nebylo vždy samozřejmostí, jako to vnímáme dnes. Stále se můžeme setkat s vozy, které vyžadují ruční zamčení a odemčení každých jednotlivých dveří nebo jejich otevření zevnitř. Když se nám rozbije dálkové ovládání, na tato auta si většinou okamžitě vzpomeneme. Jak vyřešit opravu?

Více pohybu

Odemykat každé dveře jednotlivě vyžadovalo nejdříve oběhnout celé auto, než mohli nastoupit spolujezdci. Naštěstí se brzy objevilo centrální zamykání, kdy stačilo odemknout jedny dveře, zpravidla ty u řidiče, a tím došlo k odblokování i všech ostatních včetně kufru. Novější vozy pak mají dálkové ovládání centrálního zamykání, se kterým už není potřeba klíč do zámku vůbec vkládat, ale stačí stisknout knoflík na ovladači. Jakmile ale přestane ovládání fungovat, většinou začneme urychleně hledat řešení. Není to závada, která nám brání autem jezdit, ale dokáže nás zdržet a přidělat nám práci. Oprava je tak jedinou možností, investovat do nového systému se nevyplatí.

Do servisu!

V elektronice vám moc nepomůžou, s porouchaným dálkovým ovládáním musíte do autoservisu. Bývá totiž součástí autoklíče a proto je nutné se obrátit na profesionály, ideálně servis, který se opravami a výrobou klíčů zabývá. Možností, proč ovládání nefunguje, je mnoho. Slabá nebo vybitá baterka nebo jen drobná chyba, kterou neumíme rozpoznat. Možná bude nutné přeprogramování nebo nové nastavení a to už sami doma opravdu nezvládneme. Opravu si zaslouží krytka klíčů a ovladače také ve chvíli, kdy došlo k jejímu poškození, odštípnutí, nalomení nebo prasknutí. Předejdete tak mnohem větším škodám. Myslete i na případná rizika v budoucnu a když už by došlo k nutnosti výroby nových klíčů, nechte si udělat i další, náhradní klíče od auta. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit.