Zhubněte bez drastických diet!

Zlobí vás ještě vánoční kila navíc nebo už vás začíná pomalu děsit plavková sezona? Máte v plánu shodit pár kilo, abyste se cítili lépe, jenže nevíte jak na to? Vyzkoušejte naše rady, mezi kterými se dozvíte, jaké potraviny vynechat, čím je efektivně nahradit nebo při kterém cvičení se extra zapotíte a spálíte mnoho kalorií!

Pokud jste odhodláni „jít do sebe“ a začít se svojí postavou něco dělat, podívejte se na svůj jídelníček. Vyskytuje se v něm hodně mouky, cukru a tuků? Nezoufejte! Můžete je lehce nahradit! Světlá pšeničná mouka by už ve vašem nákupním košíku neměla co dělat. Příště až budete péct dobroty, zvolte pro vaše kuchařské umění například mouku špaldovou, pohankovou nebo žitnou. Tyto mouky mají mnohem vyšší nutriční hodnoty. Kromě mouky byste měli přestat využívat i klasický bílý cukr. Už jste někdy zkusili datlový nebo agáve sirup či stévii? Ve výsledku tato změna nejde vůbec poznat, avšak dopad na vaše zdraví je opravdu citelný. Tuky lze nahradit také velmi snadno. Máslo, sádlo nebo stolní oleje vyměňte za kvalitní olivový olej, kokosový olej, ghí máslo nebo kvalitní oříškové oleje. Báječnou chuť má například olej z vlašských oříšků.

Milujete-li pečení, vyzkoušejte zdravé koláče s oříšky, semínky a ovocem nebo domácí tyčinky z datlí. Pozor si však dejte na porce. Jste-li neudržitelný jedlík, hlídejte si, co vše si na talíř naskládáte. Hodit se vám bude digitální kuchyňská váha Orava EV-1, kterou můžete využít jednak pro klasické odměřování surovin, ale také pro vážení porcí, při kterých se cítíte sytí, ale nepřejídáte se. Tyto váhy potravin si zaznamenejte a nepřekračujte.

Ke krásnější postavě se dostanete rychleji, pokud začnete sportovat. Mezi aktivity, u kterých spálíte nejvíce kalorií, se řadí jednoznačně plavání, běh či alespoň 45 minut na stepperu. Co však bývá v začátcích těžké, je odhodlání. Při cvičení ve fitness centru si pohyb můžete zpříjemnit poslechem hudby. Tu si můžete užít například se stylovými doplňky jako jsou Bluetooth sluchátka Orava S-350 s dotykovým ovládáním, která zaručují velmi kvalitní přenos hudby. Sluchátka můžete připojit k tabletu, chytrému telefonu i počítači a jsou kompatibilní s telefony iPhone. Dosah Bluetooth je 10 metrů, můžete si díky tomu užívat sportování bez nepříjemného padání malých sluchátek z uší nebo zamotávání kabelu. Nemáte-li telefon, na kterém byste se sluchátky mohli poslouchat oblíbené písničky, zvolte variantu MP3/MP4 přehrávače. Na ten si můžete pohodlně veškeré písničky nahrát a motivovat se i během cvičení. Skvělý je například MP4 přehrávač Orava M-4G, který má 1,8″ displej a slot na microSD kartu. Formáty, které MP4 přehrávač podporuje jsou MP3,WMA, AMV, ACT, WAV, JPEG, BMP a GIF. Samozřejmostí je i možnost poslechu klasického FM rádia.

1 Comment

  1. Děkuji za článek, já jsem ser od nového roku dala na sport a doporučila bych k hubnutí sálové lekce, jako jsou kruhové tréninky, bootcamp, fitdance, bodyform, …. Prostě lekce kde je hodně kardia. Navíc to člověka fakt chytne. já to testuju v zone4you a zatím mě bavilo všechno 🙂 nejvíc ale ta vířivka PO cvičení, jako zasloužená odměna! 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*