Zumba

Souhra pohybu a tance v zumbě

Mnoho žen trápí, že vlastně nevědí, jakému pohybu se věnovat, aby měly správně nakročeno k vysněné postavě. Jedním takovým cvičením, které by jim mohlo dopomoct k takové postavě je právě zumba. Zumba obsahuje spoustu prvků, které jsou vesměs podobné aerobiku, ale propojeno s tancem. Je to vlastně jistá forma inovace, která se k nám rychle rozšířila.

Zumba vyžaduje čas a trpělivost z očekávaných výsledků

Při programu, který Vám předcvičuje cvičitelka, máte zprvu možná potíže, že sestavy nestíháte nebo neumíte, ale neházejte flintu do žita. Jako všechny ostatní činnosti i zumba vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Pokud jste tedy byly na zumbě jen jednou nebo dvakrát a řekly jste si: „Už nikdy více.“ Je to možná tím, že jste na zumbu šla už s tím, že se to třeba nenaučíte, nebo Vás jen přemluvila kamarádka, která už tam chodí a baví jí to. Právě to, že jí to baví, je to klíčové, co pro zumbu potřebujete. Odhodlání něco na sobě změnit, mít chuť a čas se věnovat zumbě naplno. Výsledky se nedostaví hned, ale Vaše kondice bude lepší a lepší.

Je to zábava, která má svoje pravidla

zumbaDynamika a fitness základ tohoto sportu, se nezapře. Aerobní druh cvičení, který je spojen s prvky aerobiku a tance, to tu dříve ještě nebylo. Právě touha zkusit něco jiného, neotřelého a zajímavého by Vás sem měla přivést. Jistě znáte z médií latinsko-americké tance a obdivovala jste zpěvačku Shakiru, jak umí pěkně vykrucovat pánví. Pojďte to zkusit také, je zde spoustu žen, které tu jsou poprvé. Určitě se zde i seznámíte. Ve dvou jde přece jenom cvičení lépe.

Kardio trénink je součástí zumby

Možná na zumbu už chodíte a ani nevíte, že při ní v podstatě posilujete srdce, ale i jiné svalové skupiny a také pánevní dno. Svižné a pomalé tempo umožňuje organismu se na takové přechody připravit. Nápor, zpomalení, nápor, zpomalení, uvidíte, že si zvyknete. Však můžete i nějaké prvky chvíli vynechat a trochu si odpočinout.

Modelace těla, spalování kalorií

cours-zumba-2Tato část článku Vás jistě bude zajímat nejvíce. Ano, zhubnete, ale musíte chodit pravidelně, nejlépe 2x týdně na 1-2 hodiny. Nejen to, posílíte svaly, zlepšíte celkovou kondici a postava získá tvar. Zumba se svými cviky zaměřuje na oblast trupu. Za cíl si klade, aby ženy měly štíhlejší pas, pevné bříško a zmizely faldíky na bocích. Zatínání a povolování svalů v oblasti břišní a pánevní je pro ženy opravdu jedinečnou zkušeností, kterou v jiném sportu nezažije. Navíc jedna či dvě hodiny cvičení jsou opravdu za pakatel, takže příznivá cenová relace je zumby předností. Dostupnost je také více než dobrá, cvičí se v tělocvičnách, klubech, ale i táborech. Probíhají i různé zumba maratóny, takže pokud s tímto sportem začnete, určitě máte šanci v něm uspět.

Muži na zumbě jsou spíše raritou

Jedinou nevýhodou je to, že muži u nás nebudou cvičit dohromady s ženami. Zatímco my ženy při tomto sportu můžeme lapat po dechu, muži budou chtít na zátěži přidat. Asi i to nás vzájemně odděluje od toho, abychom mohli cvičit spolu. Fakt, že někde vykrucují pánví, by je také značně zneklidňoval. Přitom se v cizině setkáme i s muži, kteří tento sport předcvičují. Uvidíme dále, kam se tento sport bude ubírat, ale je to druh fitness, takže to zatím můžete s partnerem řešit tak, že on půjde na fitness box a Vy na fitness zumbu a budete společně pod jednou střechou.